Куріння при грудному вигодовуванні: 6 правил, які потрібно знати кращий мамі

Не так давно Всесвітня організація охорони здоров'я проголосила новий принциповий підхід до грудного вигодовування: якщо мати курить, вона не повинна припиняти годування грудьми, оскільки шкода від цього більший, ніж від годування сумішшю. Це стало причиною поширення численних помилок серед жінок, що палять про те, що куріння під час грудного вигодовування не несе загрози дитині. Розберемося з головними з них.

Для початку визначимося з джерелом настільки спірного твердження. Лікарі всього світу єдині в думці, що для дитини кращим харчуванням в перші 6 місяців життя є грудне молоко. Використання будь-яких, самих якісних сумішей небажано, якщо мама має можливість сама годувати дитину.

При цьому у жінок, які курили під час вагітності, народжуються слабкі, хворобливі, часто недоношені діти. Для них грудне молоко є справжньою панацеєю нормального росту і розвитку. І якщо такого малюка перевести на штучне вигодовування на догоду його «безпеки» від сигарети, шкода буде в десятки разів більший, ніж при поєднанні негативної звички і годування груддю.

4 міфу про сигарету в період годування грудьми

 1. Молоко нейтралізує токсини і отрути тютюнового диму. Це не вірно. Годування грудьми і куріння насичує організм дитини повним набором отруйних речовин, які отримує його мама. Головним джерелом є, звичайно, молоко. Додатково крихітка отримує отруту з повітря, якщо батьки палять будинки, і від маминих рук, якщо вона їх не миє після перекуру.
 2. Нікотин «розкладається» в організмі матері і не несе загрози дитині. Чи потрапляє нікотин в грудне молоко? Так. Чи приносить шкоду малюкові? Однозначно. Отрута і нейролептический наркотик викликає в організмі крихти такий же спазм судин, як і в організмі матері. Це забезпечує навантаження на серцево-судинну систему, виникнення метеочутливості дитини, зайвої збудливості, плаксивості, порушень сну. Якщо хочете проводити довгі безсонні ночі, хитаючи немовляти на руках, курите на здоровье.Мама курить при дитині
 3. Куріння під час грудного вигодовування не впливає на обсяг молока. Ще як впливає. Нікотин пригнічує активність гормону пролактину, що відповідає за лактацію. В результаті рівень лактації падає на 25%. Особливо це проявляється, якщо куріння і годування немовляти поєднуються вже в перші дні після пологів, коли формується основа лактації - необхідний гормональний фон в організмі матері.
 4. Молоко кращий мами не відрізняється від звичайного. Це знову неправда. Смакові якості грудного молока погіршуються, воно набуває специфічний запах. Через різке смаку і неприємною смороду малюки часто кидають груди в перші місяці життя.
  Чим небезпечне куріння для дитини


Як впливає куріння на грудне молоко, ми вже розібралися. Тепер розглянемо, яку шкоду приносить воно дитині.

 • Нікотин порушує. Куріння і грудне вигодовування призводить до порушення сну дитини, нервозності, примхливості.
  Куріння при грудному вигодовуванні є причиною раптової смерті новонароджених. Ризик збільшується в 5 разів в сім'ях, де курять обоє батьків, і в 3 рази, де курить тільки мати.
 • Діти більше схильні до вірусних, простудних захворювань. Імунітет таких крихіток значно нижче, ніж у інших діток. Вони часто хворіють в ранньому дитинстві і в школі.
 • Кишкові коліки проявляються гостріше. Токсини з сигаретного диму змінюють моторику кишечника немовляти, що доставляє біль і неспокій. Шкодять вони і верхніх відділах шлунково-кишкового тракту - малюк часто відригує, є менше, погано набирає вагу.
 • Малюки відстають у розвитку. Особливо це помітно у дітей, чиї мами не залишали шкідливу звичку під час вагітності. У ранньому дитинстві крихти пізніше встають на ніжки, гірше говорять. У школі відстають від однолітків, погано вчаться.
 • Крім безпосередньої шкоди для здоров'я формується і стійкий психологічний стереотип. У підлітковому віці дитина в 85% випадків потягнеться до сигарети, продовжуючи губити своє здоров'я.

Чи можливо поєднувати материнство і сигарети?

Жоден адекватний лікар не відповість вам позитивно на це питання. Але якщо згубна звичка переважує для вас піклується про власну дитину, зробіть хоча б все можливе, щоб куріння при грудному вигодовуванні завдавало якомога менше шкоди малюкові.

 • Ніколи не паліть у присутності дитини і в квартирі. Робіть це тільки на вулиці, не допускаючи проникнення тютюнового диму всередину приміщення.
 • Змініть звичну сигарету на електронну. Шкода її дещо менший, а відчуття - ті ж.
 • Після перекуру годуєте не раніше ніж через 2 години. Проникнення токсинів в молоко відбувається протягом 60 хвилин. Приблизно стільки ж потрібно, щоб вивести їх левову частку з молока. Відповідно, закурити сигарету потрібно якомога швидше після годування, і не прикладатися до неї до наступного.
 • Не паліть вночі з 9 вечора до 9 ранку. Це період максимальної активності пролактину, що відповідає за наявність молочка в материнських грудей.
 • Пийте якомога більше рідини. 2 літри води в день зменшать дозу токсинів у ваших грудях.
 • Харчуйтеся повноцінно. Руйнування вітаміну С нікотином і інших корисних речовин можна компенсувати лише їх додатковим прийомом.

І головна порада: скоротіть кількість сигарет в день до мінімуму. Їх має бути не більше 5, а краще - взагалі жодної! Так ви подаруєте своїй дитині щастя здорового життя.