Як купати новонародженого дитини: поради молодим батькам

Пам'ятайте, як весело сміються діти на пляжі або в басейні, і з яким задоволенням плюхається в воді. Діти, дійсно, люблять купатися. Але ось неправильна поведінка батьків під час першого «запливу» може привести до хронічної нелюбові малюка до цієї процедури. Вам потрібні щоденні сльози і крики замість веселого булькання? Тоді запам'ятовуйте 6 головних правил, як купати новонародженого дитини!

Перше купання малюка зазвичай відбувається не в день виписки з пологового будинку. Не поспішайте занурювати його у ванну до тих пір, поки не заживе пупкова ранка. Імунітет дитини ще не готовий зустрітися з «мешканцями» водопровідної (навіть кип'яченою) води, а відкрита пупкова рана стане воротами для інфекції. Для гігієни малюка протягом перших двох тижнів користуйтеся вологими серветками або змоченими водою ватними тампонами.

Корисні поради, як правильно купати новонародженого дитини

Щоб перше знайомство з водними процедурами пройшло успішно, підготуйтеся до нього заздалегідь.

 • Використовуйте спеціальну дитячу ванночку. Вона володіє компактними розмірами, що дозволяє завжди тримати її в чистоті. І обходитися невеликою кількістю води для купання.
 • Кип'ятіть воду. Протягом першого місяця життя малюка бажано купати його в кип'яченій воді. Більшість мікроорганізмів, які живуть в водопроводі (це може бути сальмонела, кишкова паличка, легионелла і навіть смертельно небезпечна сінегнойка), гинуть при нагріванні води до 80-100 ° С. А значить, водні процедури будуть безпечними.
  Найбільш комфортна температура води для купання новонароджених - 37 ° С. Надалі ви можете дещо зменшити її (до 36,6 ° С), якщо помітите, що дитині в ній некомфортно. У будь-якому випадку, визначити, при якій температурі купати новонародженого, вам повинен допомогти термометр, а не долоню або лікоть.
 • Використовуйте гірку або дитячий гамачок. Раніше мами і тата були змушені стояти над ванною з малюком в зігнутому стані по 20-30 хвилин. А потім - з працею розгиналися. Гірка для купання новонародженого забезпечує його правильне положення у воді, при цьому ваші руки залишаються вільними.
 • Обмежте вживання миючих засобів. Незважаючи на те, що купати малюка рекомендується щодня, банні процедури з милом і шампунем бажані лише раз в 7-10 днів. Під забороною антибактеріальні засоби, які надають агресивну дію на шкіру, і мило з різкими ароматами. Зупиніть свій вибір на спеціальному шампуні, гелі та милі для дітей.
 • Будьте обережні з добавками. Прийнято вважати, що новонароджених слід купати у воді з додаванням марганцю або відвару ромашки. Однак сьогодні педіатри не рекомендують цього робити, так як обидва засоби занадто активно сушать ніжну шкіру дитини. Якщо у малюка з'явилися попрілості, додайте у воду відвар череди або оману. А якщо все в порядку, купайте у звичайній воді.

Як купати новонародженого дитини: поради та алгоритм дій

Як купати новонародженого дитини - алгоритм дій

 • Наповніть ванну водою.
 • Акуратно занурте в неї дитину. Щоб не злякати дитину, попередньо загорніть його в пеленочку. Вона буде намокати поступово, також як і тільце малюка, адаптуючи його до незнайомому середовищі.
 • Якщо ви не використовуєте гірку або гамачок, тримайте дитину на лівій руці. Обхопіть його за далеке від вас плічко і зафіксуйте долоню в пахвовій западині. При цьому потилицю дитини повинен знаходяться над вашим зап'ястям. Другою рукою тримайте за попку. Так ви уникнете можливе вислизання крихти у ванній.
 • Акуратно намильте дитини, рухаючись від шиї до ніжок, змийте піну. В останню чергу вимийте голову.
 • Після купання обполосніть малюка водою, температура якої на 1 ° С нижче, ніж у ванні.
 • Загорніть малюка в рушник і лише злегка обсушити їм тільце. Чи не розтирайте дитини, краще прикладіть суху пелюшку, яка вбере вологу. Перед тим, як надіти підгузник, переконайтеся, що всі складочки добре просохли.

Купання і загартовування

А чи знаєте ви, як купати новонародженого дитини, щоб безпечно загартувати його, нормалізувати апетит і сон? Для цього вам знадобляться:

 • Велика ванна. Температура води першої процедури повинна бути 37 ° С, з кожною наступною можете знижувати її до 26 ° С. Врахуйте, що це можливо тільки в тому випадку, якщо малюк буде активно рухатися, а не лежати на руках у тата.
 • Надувний круг для шиї. Купити такий можна в дитячому магазині. Він надівається на шийку малюка і підтримує його головку над водою. В такому колі дитина може вільно рухати руками і ногами, плавати без ризику захлинутися.

Час купання може становити від 5 до 40 хвилин. Як ви думаєте, скільки спить новонароджений після таких водних процедур? Мінімум 6 годин, що дозволить всім членам сім'ї також добре відпочити і виспатися!

У будь-якому випадку, прислухайтеся до думки своєї дитини. Він, мовляв, точно підкаже вам, чи подобаються йому водні процедури, своїм криком або веселою посмішкою!