Як завагітніти після викидня: 5 складових успіху

Викидень - зовсім не привід забути про щастя материнства. А швидше за попередження про проблеми вашого організму. Як впоратися з ними, уникнути їх в майбутньому і завагітніти після викидня, розповімо в цій статті.

За статистикою викиднем закінчується рівно половина всіх вагітностей. Причому найчастіше жінка навіть не підозрює, що всередині неї розвивався дитина. Мимовільне переривання вагітності відбувається в період від кількох днів до кількох тижнів з моменту зачаття. Цьому сприяють декілька чинників.

причини викидня

  • "Природний відбір". Організм матері виганяє ембріон, який розвивається з дефектами, несумісними з життям. Зазвичай це відбувається на перших тижнях вагітності.
  • Венеричні захворювання. Гонорея, хламідіоз, мікоплазмоз, герпетична інфекція - ці та інші статеві захворювання викликають сильні запальні процеси. У період вагітності вони загострюються, розплавляють слизову пробку матки і активізують запалення маточного ендометрію, на якому кріпиться плодове яйце. Венеричні хвороби спричиняють не лише мимовільне переривання вагітності, але і ситуації, коли після викидня не виходить завагітніти.
  • Аборти і операції на статевих органах, механічні пошкодження матки, її деформації, спайки. Причиною викидня стає ослаблена шийка матки, яка не здатна утримувати всередині плодове яйце. Іноді загин матки може заважати вагітності через аномалій будови органу.
  • Дисбаланс гормонів. На перебіг вагітності впливають гормони, що виробляються гіпофізом, наднирковими, щитовидною залозою. Вони можуть спровокувати викидень на будь-якому терміні.
  • Хронічне захворювання. До них відносяться проблеми серцево-судинної системи, обміну речовин, порушення маси тіла. Ймовірність завагітніти після викидня вище у жінок, які не страждають на анорексію і ожирінням.

Вагітність після викидня

На думку акушерів-гінекологів, планування вагітності після викидня можливо вже через 3-6 місяців. Деякі фахівці говорять про необхідність почекати рік.

Але допомогти вам відповісти на питання, як краще і швидше завагітніти, повинен тільки лікар, який знає про вашу проблему. Адже важливо не те, через скільки ви завагітніли після викидня, а чи змогли виносити нову вагітність.

Щоб не допустити повторення ситуації, необхідно усунути причини, що викликали викидень. Для цього вам і вашому чоловікові потрібно пройти обстеження. Як правило, воно включає наступне.

Дослідження крові жінки на гормональний фон, а сечі - на кетостероїди. Об'єктом дослідження стане концентрація в організмі майбутньої мами чоловічих статевих гормонів. Помітити їх надлишок можна і візуально по надмірного оволосіння ніг, рук, наявності «вусиків» на обличчі і темного волосся внизу живота.
Аналіз роботи наднирників і щитовидної залози жінки. Вагітність після викидня на ранньому терміні можлива тільки при відсутності їх дисфункції.
Обстеження обох батьків на наявність венеричних захворювань. При виявленні - обов'язкове лікування.
УЗД матки і придатків, яке дозволяє побачити аномалії будови органу, що ростуть новоутворення, стан ендометрія.

Як завагітніти після викидня, якщо все нормально

При виявленні захворювань лікар призначить вам лікування. І вже через кілька місяців ви можете завагітніти і успішно виносити дитину. Але якщо лікарі нічого не виявили? Тоді зосередьтеся на своєму способі життя.

  • Ніяких нервів. Після викидня можна відразу завагітніти при дотриманні важливого правила: «Я спокійна. Я абсолютно спокійна ». Виключіть зі свого оточення все, що викликає нервозність. Рушайте з чоловіком на курорт, змініть обстановку. Ваш душевний стан має безпосередній вплив на стан фізичне. Якщо нерви продовжують пустувати, пийте заспокійливі чаї з листя меліси і м'яти.
  • Ніяких шкідливих звичок. Причому відмовитися від алкоголю і нікотину необхідно обом батькам. Вони погіршують якість чоловічої сперми, через що вагітність може довго не наступати, а плід - формуватися з дефектами.
  • Мінімум ліків. Скоротіть до можливого мінімуму прийом всіх медикаментів. Обов'язково порадьтеся з лікарем, якщо приймаєте якісь з них постійно. Можливо, щось можна замінити дієтичними добавками або взагалі обійтися без них.
  • Правильне харчування. Ви повинні повноцінно харчуватися. Якщо у вас худорляву статуру, вживайте в їжу більше білкової їжі і правильного жиру (цінні сорти риби, насіння льону, оливки, авокадо). Саме білково-жировий обмін має безпосередній вплив на вироблення статевих гормонів. Якщо у вас проблеми із зайвою вагою і справа не в гормональних порушеннях, включайте в раціон якомога більше овочів і фруктів. Вони повинні становити більше половини вашого щоденного раціону, а 60% з них необхідно вживати в сирому вигляді.
  • Прийом вітаміну Е і фолієвої кислоти. Ці речовини підготують ваш організм до вагітності і допоможуть правильному розвитку плода на перших, найнебезпечніших за ризиком викидня тижнях.

Отже, чи можна стати мамою після викидня? Звичайно можна. Підійдіть до майбутньої вагітності відповідально. І вдруге у вас точно все вийде!