Як завагітніти близнятами: думка медицини і кращі народні методи

Кажуть, з природою не посперечаєшся. Особливо, якщо мова йде про продовження людського роду. На все населення Землі припадає лише 1,5% близнюків. Тому якщо ви хочете народити не одного, а відразу двох малюків, вам доведеться дуже постаратися. Наші поради допоможуть вам успішно «домовитися» з природою.

Хочу завагітніти двійнятами, в черговий раз повторюєте ви собі. А чи знаєте ви, що багатоплідна вагітність в два рази збільшує ризик виникнення токсикозу у важких формах, провокує активний набір ваги, розвиток варикозного розширення вен. Під час виношування відразу двох діток серце мами працює з 4-кратною навантаженням, а кількість необхідних вітамінів і мінералів зростає в три рази.

Можливо, морально ви і готові до цього. Але чи зможе ваш організм витримати таке потрясіння? Тому перш ніж шукати відповідь на питання, як зачати двійнят, необхідно пройти медичне обстеження. І обов'язково відмовитися від цієї ідеї при наявності хвороб серця, гіпертонії, варикозу. Якщо ж ви здорові і рішучі, наші поради вам обов'язково знадобляться.

Як виникає багатоплідна вагітність

Щоб з'ясувати, як завагітніти близнятами, простежимо процес виникнення багатоплідної вагітності. Раз на місяць в жіночому організмі дозріває яйцеклітина, яка виходить з яєчника і відправляється в подорож до матки. Відбувається це приблизно в середині місячного циклу. Якщо на своєму шляху яйцеклітина зустрічає сперматозоїд, відбувається запліднення. В матку вона добирається вже готової до активного розвитку (або по-науковому, до поділу).

В середньому один раз на 200 менструальних циклів одна яйцеклітина починає не тільки рости, але і розділяється на 2 незалежні клітини. Так виникає вагітність однояйцевими близнятами. Такі дітки унікальні. У них абсолютно ідентичний набір генів і вражаюче зовнішню схожість. Імовірність народження однояйцевих близнюків становить всього 25% від загальної кількості багатоплідних вагітностей.

75% близнюків мають двуяйцевие природу. Це означає, що в жіночому організмі чудесним чином дозріли відразу 2 яйцеклітини, вони зустріли двох сперматозоїдів і разом дісталися до матки. Такі малюки мають відмінні наборами генів і зовні можуть бути мало схожі. Імовірність завагітніти близнятами таким способом також не висока - всього одна вагітність на 100 можливих.

Як зачати близнюків або двійнят - поради медицини


Існує думка, що природа навмисно обмежує народження близнюків. Чисельність населення на планеті велика, а часті багатоплідні вагітності тільки погіршать ситуацію. Саме тому в ситих європейських країнах і, наприклад, Японії, природне народження близнюків - справжня рідкість. Тоді як в голодної Африці з низьким рівнем розвитку медицини це відбувається досить часто. Сплески двухплодних вагітностей спостерігалися після кровопролитних воєн та масових епідемій.

Але на щастя, ми живемо в спокійне, мирне час. Тому нас хвилює питання народження близнюків без необхідності міняти місце проживання або починати голодування. Ваші шанси будуть вище за таких обставин.

  • У вас в родині вже народжувалися близнюки. Це означає, що у вас є рідкісний ген багатоплідної вагітності.
  • Вам більше 35 років. У цьому віці в організмі жінки зростає концентрація гормону FSH, який відповідає за активність яйцеклітин і безпосередньо впливає на їх поведінку після запліднення.
  • Ви пройшли процедуру ЕКО (екстракорпорального запліднення). До неї вдаються сімейні пари, які не можуть зачати дитину природним шляхом. В матку жінки підсаджують одразу кілька запліднених яйцеклітин. Роблять це для перестраховки, так як зазвичай частина яйцеклітин гине. Але іноді виживають все. І тоді батьки стають щасливими «володарями» двох і навіть трьох діток.
  • Ви приймали протизаплідні засоби. Після закінчення курсу гормонотерапії організм починає активно відновлювати баланс гормонів. Це в кілька разів збільшує можливість багатоплідної вагітності.
  • Ваш місячний цикл складає 21-22 дня.
  • Ви годуєте грудьми. В період лактації вироблення жіночих гормонів відбувається найінтенсивніше. Тому навіть без генетичної схильності ви можете несподівано стати мамою ще двох малюків.
  • Ваша матка розділена на дві частини. Ця анатомічна аномалія під назвою «дворога матка» зустрічається всього у 5% жінок. Але вважається, що саме така будова матки спочатку призначено для виношування двох дітей.

Як завагітніти двійнятами - народні засоби

Щоб дізнатися, як народити близнюків, можна заручитися порадами народної медицини. Наші бабусі вважали «відповідальними» за багатоплідної вагітність пору року зачаття і раціон харчування майбутньої мами.

Краща пора року - літо. Активність жіночих статевих гормонів влітку вище, організм насичений корисними вітамінами і мінералами.
Кращі продукти харчування - молоко і м'ясо. У них міститься багато протеїну, який стимулює вироблення жіночих статевих гормонів. Їжте телятину, свинину, птицю, сир, пийте молоко. Можна також вживати в їжу морепродукти з високим вмістом морського протеїну: мідії, креветки, рапани. Цей же раціон харчування допоможе вам завагітніти після викидня або якщо довго не виходить зачати дитину.

Ми сподіваємося, правильне харчування в поєднанні з медичними факторами і потрібним психологічним настроєм обов'язково вам допоможуть. І можливо, зовсім скоро ви станете щасливими батьками «в квадраті»!