Загин матки і вагітність - чи є шанс стати мамою?

Фізіологічні особливості вашого тіла можуть іноді ставати перешкодою на шляху до материнства. Одна з них - ретрофлексия або загин матки. Чи можна зачати дитину при наявності цього захворювання? Як швидко завагітніти, якщо не виходить? Чи виключають загин матки і вагітність один одного? Відповімо на всі ваші питання в цій статті.

За статистикою, загин матки спостерігається приблизно у 20% жінок. І якщо він виник в силу природних причин, його не вважають хворобою і не лікують. Однак якщо загин матки заважає зачаттю, обов'язково необхідне втручання фахівця.

Симптоми і причини

Загином матки називають аномальне зміщення органу. У нормальному положенні матка розташовується приблизно по центру тазової області. А її тіло знаходиться по відношенню до шийки під плавним, тупим кутом.

Якщо ж кут нахилу стає гострим, лікарі діагностують наявність загину. Найпоширеніші причини загину матки:

  • фізіологічні особливості будови тіла;
  • перенесені операції на органах черевної порожнини;
  • хронічний ендометріоз і інші запальні захворювання.

Загин може бути в будь-яку зі сторін, а також фіксованим і рухомим. У першому випадку матка приймає остаточне положення, виправити яке можна тільки оперативним шляхом. У другому випадку загин матки може абсолютно не заважати вагітності, так як орган з великою часткою ймовірності розправиться і прийме необхідне положення в міру розвитку плоду.

Зазвичай загин матки не діагностують до тих пір, поки жінка не стикається з труднощами зачаття. Але визначити ймовірність цього стану можна за низкою ознак:

  • занадто хворобливі менструації;
  • часті порушення роботи кишечника;
  • наявність не вилікуваного запального процесу в статевих шляхах.

Як лікувати загин матки


Лікування загину матки призначається тільки в тому випадку, якщо доведено, що саме цей стан є причиною безпліддя. Як правило, загин шийки матки і вагітність виключають один одного не тому, що орган розташований неправильно. А тому що загину супроводжує спайковий процес, який формує непрохідність статевих шляхів для сперматозоїдів.

Діагностують наявність спайок шляхом біопсії шийки матки і кольпоскопії. При підтвердженні діагнозу жінці призначають антибіотики і УВЧ-терапію для придушення запалення. Після чого проводять лапароскопію - міні-операцію з видалення спаечних тканин. Відновлення після операції відбувається протягом двох місяців. Після чого зачаття відбувається нормальним шляхом.

Якщо нічого не виходить!

Але трапляється, що ніяких спайок в шийці матки немає, а вагітність все одно не настає. Тоді є сенс скористатися порадами щодо правильного способу життя і як завагітніти за допомогою народних способів.

  • Стримуйте свій ритм життя. Менше часу проводите на ногах, уникайте носіння важких предметів, припиніть заняття спортом. Чим меншим буде вплив на область тазу, тим краще.
  • Практикуйте спеціальні пози при загині матки. Так як шийка матки занадто щільно зімкнуті, сперматозоїди просто не можуть подолати цей природний бар'єр. Допоможіть їм дістатися до мети. У сексі використовуйте всі види поз «ззаду». Найбільш ефективно опустити голову якнайнижче таза і провести в цьому положенні хвилин 10-15 після закінчення процесу. Потім ляжте на живіт і відпочиньте хвилин 30.

Загин матки під час вагітності

Іноді питання, як завагітніти при загині матки, і зовсім не стосується жінок з цією патологією. Проблеми виникають, коли дитина вже всередині, а матка «не хоче» приймати нормальне положення.

Тоді можливі ускладнення у вигляді порушень сечовипускання, дефекації, здуття живота. Іноді виникають більш серйозні проблеми: від викидня до гострого запалення сечового міхура, нирок та інші. Тому при частих позивах сходити в туалет «по-маленькому» і порушеннях стільця на ранніх термінах вагітності потрібно обов'язково повідомити про це своєму лікареві.

У міру зростання матка все більше буде заповнювати тазову область жінки, притискатися до крижів, витісняти сечовий міхур і здавлювати пряму кишку. Тому проблеми будуть тільки наростати.

Для виправлення цього стану проводять операцію під наркозом, в ході якої виштовхують матку в нормальне положення. Ця нескладна операція дозволяє майбутній мамі нормально виносити і народити дитину. У міру наближення пологів лікарі можуть готувати вагітну до планового кесаревого розтину. Однак рішення про проведення операції беруть тільки в тому випадку, якщо шийка матки недостатньо розкривається.

Загин матки: як завагітніти, як виносити і народити, як лікувати ... Сподіваємося, що ці питання не будуть більше для вас такими страшними, як раніше. Сучасна медицина має всі можливості для боротьби з цією проблемою. І ви зможете насолоджуватися щастям материнства так само, як і інші жінки!