Як робити вправи Кегеля: поради майбутнім і справжнім мамам

Природа наділила жіночий організм можливістю виношувати і народжувати дітей - справжнім дивом, над яким цілих 9 місяців працюють всі системи майбутньої мами. Але життя після пологів може принести неприємні сюрпризи у вигляді нетримання сечі або ослаблення статевого потягу до партнера. Виправити ситуацію допоможуть вправи Кегеля. Простий і не вимагає особливих зусиль комплекс дозволяє відновити тонус м'язів статевої сфери і малого таза. Як робити вправи Кегеля правильно, розповімо в цій статті.

Американський акушер-гінеколог середини XX століття Арнольд Кегель чимало зробив для медицини. Його наукова і практична діяльність були спрямовані на вирішення проблем жіночої статевої сфери, в тому числі і після пологів.

М'язи малого таза в період вагітності виносять колосальні навантаження і під дією природних причин розслабляються, стають менш еластичними, втрачають пружність. Однак не тільки вагітність тягне ослаблення інтимних м'язів. Це відбувається з віком, через що багато жінок після 45 років починають страждати нетриманням сечі.

Як повернути жіноче здоров'я?


Відповіддю на це питання і став комплекс вправ Кегеля, розроблений для жінок будь-якого віку в будь-якому періоді життя. У кожному разі він дозволяє домогтися необхідних результатів.

 • Молодим дівчатам до пологів вправи допоможуть провести ефективну підготовку до них, запобігти надмірне розтягнення м'язів малого тазу і опущення органів після вагітності.
 • Вправи Кегеля для вагітних допоможуть майбутній мамі навчитися контролювати своє тіло, розслабляти і напружувати м'язи при пологах, зробивши їх максимально безболісними.
 • Для жінок старшого віку вправи Кегеля будуть найкращою профілактикою захворювань органів малого таза, нетримання сечі і калу, підтримки сексуального здоров'я.

І що дуже важливо в будь-якому періоді життя жінки, ці вправи зроблять м'язи піхви більш пружними і еластичними. А це в свою чергу принесе яскравіші відчуття обох партнерів під час сексу.

Як робити вправи Кегеля?

Перш за все, необхідно визначити розташування м'язів малого тазу. Для цього уявіть, що ви хочете затримати сечовипускання. Або спробуйте зробити це в туалеті. Ті м'язи, які ви напружуєте в цей момент, і є м'язи малого тазу. Саме з ними ви будете працювати.

Під час гімнастики дихайте рівномірно і глибоко. Постарайтеся напружувати тільки певну групу м'язів, не привертаючи м'язи преса і сідниць. Якщо втомилися, відпочиньте і потім почніть знову. При втомі ви можете не помітити, як зусилля м'язів малого тазу перейдуть на прес або стегна.

Положення під час зарядки Кегеля не має особливого значення. Але новачкам фахівці радять починати з положення лежачи, щоб краще відчувати роботу інтимних м'язів. Надалі можете займатися стоячи, сидячи або навіть під час ходьби.

Комплекс вправ № 1 - стиснення і розслаблення

 • Швидко стискати і розтискати м'язи протягом 10 секунд, відпочиньте 10 секунд. Повторіть три рази.
 • Стискаючи м'язи, долічіть до 30, розслабтеся на 30 секунд. Повторіть три рази.
 • Стискайте і швидко розтискати м'язи 30 разів, відпочиньте. Повторіть три рази.
 • Стисніть м'язи наскільки можливо сильно і затримайтеся на 20 секунд. Розслабте м'язи на 30 секунд і повторіть вправу до п'яти разів.
 • Безперервно стискати і розтискати м'язи 2 хвилини, поступово збільшуйте час до 10 хвилин.

Комплекс вправ № 2 - стиснення і виштовхування

 • Напружте м'язи, повільно порахуйте до 3, розслабтеся.
 • Напружте і розслабте м'язи максимально швидко.
 • Тужтеся без значного зусилля протягом 3 секунд.

Щоб зробити комплекс більш ефективним, виконуйте вправу Кегеля з кульками. Їх можна купити в аптеці або інтим-магазині. Завдяки використанню кульок, ви посилити роботу м'язів піхви і швидше приведете їх в тонус.

Як робити вправи Кегеля при вагітності?

Під час вагітності немає обмежень щодо виконання вправ Кегеля. Більш того, вони бажані через активізації кровообігу органів малого таза, насичення плаценти киснем, а також допоможуть лікуванню молочниці при вагітності.

Якщо раніше ви не виконували ці вправи, почніть робити їх по 30 раз в день. На ранніх термінах можна займатися лежачи на ліжку. Після 16-18 тижні рекомендується виконувати гімнастику стоячи або сидячи, щоб не викликати здавлювання маткою нижньої порожнистої вени.

При порушеннях нормального перебігу вагітності (загрозу викидня або наявності гемороїдальних вузлів) обов'язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем з приводу корекції комплексу. Однак відмовлятися від нього повністю не слід.

Дізнавшись як робити вправи Кегеля і потренувавшись 7-10 днів, ви помітите, наскільки чуйними і слухняними стануть ваші інтимні м'язи. Повірте, це буде приємним сюрпризом не тільки для вас, але і вашого партнера, і принесе нові відчуття в сексуальне життя!

Як робити вправи Кегеля: відео