У чому міститься вітамін В17 (амигдалин): небезпечний токсин або надія для онкохворих

Амігдалин, по-іншому званий В17, став популярний зусиллями прихильників альтернативних способів оздоровлення, які зараховують речовина до дієвих протиракову засобів. Незважаючи на те, що наукова спільнота лікарської сили амигдалина не визнає, що не втрачають надію пацієнти намагаються з'ясувати, в яких продуктах міститься вітамін В17 і як його правильно вживати в лікувальних цілях.

Амігдалин вперше був виведений ще в XIX столітті з мигдальних ядер. На думку вчених, немає підстав називати речовина вітаміном, так як його біологічна роль для організму не доведена шляхом наукових досліджень. Прихильники альтернативних методів лікування з цим не згодні, і називають амигдалин саме вітаміном - В17.

Користь і шкода для організму

Для чого потрібен організму вітамін В17? На це питання прихильники традиційної та альтернативної медицини відповідають по-різному.

Що кажуть лікарі…

Наукові дані свідчать, що людина не має потреби в додатковому надходженні амигдалина. Навпаки, високі дози речовини небезпечні: В17 розпадається на групу сполук, в тому числі ціаністий водень. Ця речовина при реакції з водою утворює отруйну в великих кількостях синильну кислоту.

... і лікарі

Всупереч доводам науки, прихильники В17 наполягають на тому, що він дозволяє попередити розвиток онкології, зменшує розмір ракової пухлини і запобігає поширенню метастазів на здорові тканини. Крім того, речовина:

 • зміцнює імунітет;
 • має знеболюючу дію;
 • знімає ознаки втоми;
 • активізує метаболічні процеси;
 • уповільнює процеси старіння.

Основний аргумент на користь лікарської сили речовини не дані наукових досліджень, а випадки успішного лікування раку за допомогою цієї речовини. Правда достовірність таких відомостей ніяк не підтверджується. В якості непрямих доказів лікувальних властивостей вітаміну В17 наводяться наступні дані:

 • успішна практика лікарів Єгипту і Китаю - цілителі застосовували гіркий мигдаль в лікарських цілях, а цей продукт насичений амігдалин;
 • серед азіатського населення ракові патології не поширені - це пов'язують з великою кількістю в їх раціоні абрикосових кісточок, які акумулюють багато сполуки В17.

На підставі цього альтернативна медицина висуває два припущення:

 • речовина руйнує пухлинні клітини;
 • його нестача провокує розвиток онкології.

Прихильники використання цієї речовини відзначають, що токсичність його не так висока, щоб завдати шкоди здоров'ю, але достатня, щоб зруйнувати ракові клітини.

Коротка «біографія» речовини


На початку 20-х років ХХ століття лікар з Каліфорнії Ернст Т. Кребс-старший для лікування пацієнтів з онкологією почав використовувати амигдалин. Після цього медик заявив про токсичність речовини.

У другій половині ХХ століття його син Ернст Т. Кребс-молодший синтезував вітамін в лабораторних умовах і назвав хімічно модифікований варіант «лаетраль» (Летра). Біохімік зробив припущення про те, що дефіцит речовини в організмі провокує появу ракових клітин, а застосування лаетраль цей недолік компенсує, попереджаючи розвиток онкології. З тих пір почалося активне використання кошти в протиракової терапії. Піддавшись загальному ажіотажу, багато фармакологічні компанії почали випускати біологічно активні добавки (БАДи), що містять амигдалин.

Результати наукових досліджень

Небувала популярність вітаміну В17 стала приводом для наукових експериментів, спрямованих на вивчення механізму дії і лікувальних властивостей речовини. Однак дослідження значимість вітаміну для людини не підтвердили. Авторитетна американська організація FDA (Управління з контролю за якістю харчових продуктів) заборонила препарати з цим хімічним засобом через їх токсичності. У США пропаганда речовини переслідується законом.

Прихильники амигдалина бачать в цьому ще один доказ на користь вітаміну В17: від населення приховують ефективність речовини, щоб змусити пацієнтів витрачати гроші на більш дорогу терапію.

У яких продуктах міститься вітамін В17, і його застосування для оздоровлення

В лікарських цілях використовувати речовину рекомендують виключно прихильники альтернативних методів лікування, офіційна медицина застерігає від вживання амигдалина в силу його токсичності. Основне показання до застосування вітаміну - профілактика і терапія онкології. Також прихильники речовини рекомендують його і для зміцнення організму. В лікарських цілях альтернативна медицина радить вживати продукти харчування і БАДи. У чому міститься вітамін В17?

продукти

Серед містять вітамін В17 у великій кількості продуктів можна виділити:

 • кісточки абрикоса і персика, сливи і вишні;
 • ядра гіркого мигдалю;
 • кісточки яблук, груш;
 • насіння кавуна і гарбуза;
 • насіння льону.

В організмі ссавців амигдалин не синтезується, тому в їжі тваринного походження його немає. Список містять вітамін В17 продуктів можна доповнити квасолею, макадамії, пшеницею, ячної крупою і гречкою, в яких зосереджено мала кількість речовини.

фармакологічні препарати

Незважаючи на те, що після постанови FDA багато фармацевтичних компаній припинили випуск продукції з вітаміном В17, сучасному покупцеві все ще доступні БАДи з амігдалин:

 • «Амігдалин Форте»;
 • «Лаетріл»;
 • «Метамігдалін»;
 • «Vitalmix Recnacon 17».

Склад засобів може відрізнятися, однак в якості діючого компонента всі вони містять вітамін В17. Інструкція по застосуванню амигдалина для кожного препарату своя.

Терапію раку рекомендується поєднувати з дієтою. На думку прихильників альтернативної медицини, борошняна і солодка їжа, м'ясо, хімічні добавки, генно-модифіковані продукти, вживання алкоголю і куріння заважають засвоєнню амигдалина.

Протипоказання

Відмовитися від вживання речовини слід при вагітності і грудному вигодовуванні, також протипоказаннями до застосування амигдалина є:

 • індивідуальна непереносимість;
 • цукровий діабет;
 • захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • патології нирок, печінки, щитовидної залози.

Для дітей вживання речовини також може бути небезпечним.

Побічна дія

Передозування амигдалина небезпечна для здоров'я, вона проявляється такими симптомами:

 • нудота;
 • задуха;
 • синюшність шкіри;
 • головні болі;
 • втрата свідомості.

При виникненні перерахованих побічних дій варто негайно звернутися до лікаря. У деяких пацієнтів, які вживали БАДи з амігдалин одночасно з аскорбіновою кислотою, відзначалися ознаки інтоксикації.
Історії відомі випадки одужання пацієнтів з онкологією, коли офіційна медицина виявлялася безсилою. І відгуки про лікування раку вітаміном В17 також мають місце бути. Чи варто їм довіряти? Кожен вирішує сам. Але важливо пам'ятати, що терапія онкологічних захворювань вимагає комплексного підходу: розглядати амигдалин як панацею не варто, навіть спираючись на відгуки про нього.