Дієта при гастриті: як побудувати раціон при запаленні слизової шлунка

Сучасна людина схильний харчуватися неправильно. Для нормального режиму трапез часто не вистачає часу. Склад продуктів також залишає бажати кращого. Під впливом цих та інших негативних факторів розвиваються хвороби органів шлунково-кишкового тракту. Найпоширеніша з них - гастрит. Крім медикаментів, лікування патології передбачає ряд обмежень в меню. На дієті при гастриті можна їсти їжу, яка сприяє прискоренню загоєння слизової і запобігає повторне запалення.

Лікувальний стіл № 10: сіль, шоколад, багато рідини і інші «не можна» в раціоні «сердечників»

Лікувальна дієта № 10 - один з корекційних варіантів харчування, розроблених знаменитим лікарем Мануїлом Певзнером. Десятий стіл спрямований на поліпшення стану міокарда, судин і нервової системи. Дієта підвищує ефективність терапії серцевих і судинних хвороб.

Дієта при проносі у дорослого і дитини: способи зупинити розлад правильним харчуванням

Регулярний оформлений стілець - показник здоров'я кишечника. Зміна частоти в більшу або меншу сторону - сигнал звернутися до лікаря. У деяких випадках лікування діареї проходить тільки в умовах стаціонару. Але терапія допустима і в домашніх умовах, тоді дієта при діареї повинна бути спланована самостійно на основі рекомендацій лікаря. Які продукти потрібно включити в раціон, а що прибрати зі столу?

Лікувальний стіл № 15: дієта-виключення, або Як харчуватися, щоб більше не хворіти

Словосполучення «лікувальна дієта» звучить лякаюче. І не дарма. Адже зазвичай медичний раціон вимагають відмови від ряду улюблених продуктів, солі, солодощів. Однак лікувальна дієта № 15 не така. Вона покликана привчити хворого до раціонального харчування і показати, що не всі здорові страви несмачні.

Лікувальний стіл № 3: щоб кишечник працював, як годинник

Проблеми зі стільцем - результат неправильного харчування, нестачі рідини, що вживається і психоемоційного розладу. Такі проблеми особливо часто спостерігаються у дітей молодшої та середньої вікової категорії. Привести до запорів можуть також запальні захворювання травних органів і порушення мікрофлори кишечника. Лікувальна дієта № 3 призначається докторами в комплексній терапії запорів, незалежно від причин виникнення проблеми.

Лікувальний стіл № 8: регулюємо обмін речовин і рятуємо фігуру

Ожиріння - глобальна проблема людства. Головні причини її появи - переїдання і зловживання шкідливою їжею. Величезну роль в процесі збереження фігури і здоров'я грає метаболізм. Набір зайвої ваги означає збій в обміні речовин, а також переважання надходження калорій в організм над процесом їх витрачання. Лікувальна дієта № 8 від Мануїла Певзнера покликана перемогти ожиріння за рахунок усунення його причин.

Лікувальний стіл № 2: як харчуватися при гастриті, ентериті і коліті

Щоб людини не секрет: «він - є те, що він їсть». У сучасному світі панує достаток продуктів харчової промисловості, з них далеко не всі якісні і корисні. Тому не дивно, що проблеми з травленням і роботою органів шлунково-кишкового тракту (ШКТ) так поширені. При виникненні захворювань травного тракту чималу роль в успішному лікуванні відіграє саме їжа. Правильна і повноцінна. Саме таку передбачає лікувальна дієта № 2.

Лікувальний стіл № 7: характеристика і різновиди «ниркового» раціону

Нирки - основна частина видільної системи. Все, що потрапляє в організм, частково або повністю їм переробляється - виводиться через нирки. Їжа, яку вживає людина, також впливає на стан сечовидільної системи. Цей факт і врахував Мануїл Певзнер, який розробив в середині минулого століття цілий комплекс медичних дієт. Лікувальна дієта № 7 здатна скоригувати яку вони надають на нирки навантаження, забезпечити нормальне самопочуття людей з хронічними і гострими захворюваннями цього органу.

Меню дієти при гепатиті C на кожен день: правила харчування дорослих і дітей, таблиця з прикладом раціону

Дієта при гепатиті C або будь-якому іншому захворюванні печінки повинна враховувати ту частину травних функцій, яку виконує орган. Печінка синтезує жовч, яка потім стікає з її проток в жовчний міхур. Жовч розщеплює жири, тому патології печінки і жовчного міхура позначаються в першу чергу на здатності організму засвоювати їх.

Меню дієти при геморої: в комплексній терапії, для профілактики і після операції

Протягом кількох століть запалення гемороїдальних вузлів було і залишається актуальною проблемою в медицині. В наші дні поширеність даного захворювання серед людей середнього віку досягає 40%. Для лікування геморою розроблені цілі групи лікарських засобів, в хірургії щорічно впроваджуються сучасні малоінвазивні методики. Важливе значення при цьому має дотримання правильного режиму харчування, що дозволяє уникнути загострень захворювання. Які ж продукти включає дієта при геморої, а які не можна вживати?

Дієта при кандидозі у жінок: чому не можна шоколад, і в чому сила брусниці

Кандидозний інфекція жіночої статевої системи досить поширене явище. Практично кожна жінка репродуктивного віку стикалася з цією недугою. Найнеприємніше, що кандидоз (молочниця), здатний повертатися знову і знову, тим самим порушуючи якість життя, заважаючи звичайної повсякденній діяльності і сімейному щастю. Однією з умов лікування патології є правильна дієта при молочниці у жінок. Як скласти меню, які продукти їсти можна і які - не можна?

Дієта при дисбактеріозі кишечника: коригуємо раціон за характером стільця

Людина - це не самостійний організм. На поверхні шкіри, в порожнинних органах проживає безліч мікроорганізмів. Деякі з них представляють небезпеку, а інші - є необхідністю. Найбільше число мікробів міститься в шлунково-кишковому тракті. Якщо їх баланс порушується, виникає дисбактеріоз. Лікування його тривале, препарати спрямовані на відновлення нормальної флори. Обов'язково використовується дієта при дисбактеріозі, яка повинна допомогти прижитися мікроорганізмам і усунути неприємні симптоми.

Дієта після видалення апендициту по днях, чому і скільки потрібно дотримуватися обмежень

Червоподібний відросток (апендикс) являє собою придаток кишечника, розташований в нижньому відділі сліпої кишки. Запальний процес в його стінці (апендицит) може стати причиною перитоніту з розвитком інфекційно-токсичного шоку. В даному випадку оптимальним методом лікування є хірургічне видалення апендикса, тобто проведення лапароскопії та подальшої апендектомії з накладенням швів. У перші дні після операції посилена перистальтика може спровокувати розходження швів. Саме тому дієта після видалення апендициту так важлива.

Лікувальний стіл № 4 і його різновиди: як харчуватися при кишкових розладах

Основоположник сучасної дієтології Мануїл Певзнер в 30-их роках минулого століття надав власні розробки щодо медичного харчування. За його міркувань, за допомогою їжі можна не тільки жити, але і регулювати якість життя. Робота Певзнера була оцінена по достоїнству, і після внесених коректив, які більше можна віднести до данини часу і розвитку харчової промисловості, активно застосовується медиками донині. Лікувальна дієта № 4 - досить складний варіант дієтичного харчування, розроблений для людей з проблемним кишечником.

Список продуктів безглютенової дієти: азбучні істини модною системи харчування

Це страшне слово «глютен» ... Насправді, 99% жителів Землі можуть його не боятися. Глютеновой непереносимістю страждає не більше 1% людей на планеті. Але незважаючи на це, безглютеновая дієта користується колосальною популярністю. Її дотримуються і дорослі, і діти. Невже нам усім варто уникати цієї речовини? Або боязнь глютену - не більше ніж безглуздий міф?