Як приготувати журавлинний морс: жарознижуючий і протинабряковий напій

Журавлина є рослиною з наших широт, використовуваним як у вітчизняній кулінарії, так і в народній медицині. Здатність перемагати лихоманку і запалення за часів, коли антибіотиків не існувало, зробила журавлину настільки популярною, що хоча б один рецепт журавлинного морсу був під рукою у господині. А в даний час вже відомо, що лікувальні властивості журавлинного морсу майже повністю формує рекордна концентрація в ньому харчових кислот, включаючи рідкісні, на зразок бензойної.

Цілюща дія й застосування червоної щітки в народній медицині і фармакології

Родіола чотиричленна (родіола чотирьохчастинна, червона щітка, родіола холодна) - трав'яниста багаторічна рослина з багатим хімічним складом. Містить фітогормони, відрізняється сечогінну, протизапальну, антисептичну, адаптогенною, імуностимулюючу дію. Найчастіше застосовується в гінекології.

Ехінацея пурпурова: властивості, дію на організм, застосування

Ехінацея пурпурна - ефектне квітуча рослина, культивується в лікувальних і декоративних цілях. Поширена думка про імуномодулюючих і противірусних властивості. Застосовується всередину при застуді, запальних захворюваннях, при депресії. Зовнішні компреси стимулюють загоєння ран.

Корисні властивості календули, особливості приготування і застосування

Календула лікарська (нігтики, сонцеворот, квітка мертвих, золотий колір, масляний колір, Крокіс) - однорічна трав'яниста рослина з вираженим антисептичним, протизапальним, жовчогінним, ранозагоювальну дію. Трава застосовується в гінекології, гастроентерології, неврології, кардіології, дерматології та косметології.

Елеутерокок колючий - властивості і застосування «сибірського женьшеню»

Елеутерокок колючий (свободноягодник колючий, дикий перець, нетроннік, чортів кущ, сибірський женьшень) - невисокий гіллястий чагарник з малим регіоном поширення. Властивості часто порівнюють з женьшенем, надають стимулюючу і стимулюючу дію. Підвищує тиск, відновлює працездатність при перевтомі, нервовому і фізичному виснаженні.

Цілюща дія й застосування борової матки в народній і традиційній медицині

Ортілія однобока (борова матка, борова трава, Боровінка, заяча сіль, бокоцветка, грушовнік, лісова груша, зімозеленка, винна трава) - багаторічна трав'яниста рослина лісової зони Північної півкулі. У народній і традиційній медицині застосовується для лікування жіночої статевої сфери, захворювань сечовивідних шляхів, простати і аденоми у чоловіків. Діє як гормональне, сечогінний, протизапальний засіб.

Ромашка лікарська: користь, застосування, цілющі властивості

Ромашка аптечна (ромашка лікарська, ромашка обдерта, романова трава, романів колір, купальница, румянок, румянка, сосонька, маткова трава) - найпопулярніше лікарська рослина з добре вивченим складом. Використовується як протизапальний, спазмолітичний, жовчогінний засіб для внутрішнього прийому і зовнішніх компресів, ванн. Може застосовуватися в дитячому віці, не токсичне, протипоказань не має.

Пижмо звичайне: ботанічні особливості і безпечне лікування

Пижмо звичайне (польова вибоїна, дика горобина, девятільнік, ялинка, сорокобратов, козулі папороть, приворотень, український мускус) - багаторічна токсичну рослина з характерним камфорним запахом. У народній і науковій медицині визначилися дві основні сфери її застосування - глистогінний і жовчогінний засіб. Рослина категорично заборонено при вагітності.

Корисні властивості алое, застосування в народній медицині

Алое деревоподібна (столітник, столітнє дерево) - вічнозелена теплолюбна рослина. У природних умовах в Україні не росте, широко культивується, як кімнатна. Використовується сік з свіжозібраних листя, що володіє бактерицидними і стимулюючими властивостями. Застосовується при запаленнях ЛОР-органів, шлунково-кишкового тракту, запаленнях статевої системи.

Особливості застосування та лікувальні властивості барбарису звичайного

Барбарис звичайний (Берберіс, Кислянка, Горушка, Квасниця, мокріш, кислиця, кислий терен) - багаторічний листопадний чагарник. У народній медицині вважається цінним лікарською сировиною. Для виготовлення лікарських засобів використовують зрілі плоди, листя, кору і коріння рослини. Найчастіше застосовується як жовчогінний і кровоспинний засіб.

Корінь женьшеню: техніка збору, застосування, вплив на організм

Женьшень - рідкісна рослина з напівміфічними властивостями. У давнину вважалося, що його корінь повертає молодість. Сьогодні використовується як общетонізірущее, адаптогенний засіб при розумовому, фізичному виснаженні в період хвороби, активної праці.