Застосування бішофіту для здоров'я, краси і спокою: проводимо процедури в домашніх умовах

Мінеральне з'єднання бішофіт - це випаровування стародавнього океану, відкласти і спресовані в надрах Землі. Офіційна дата його відкриття - 1877 рік. З тих пір наукові дослідження проводяться регулярно, але все цілющі можливості з'єднання не встановлені і по сей день. Інструкція по застосуванню бішофіту в медицині підкреслює його головна властивість - усувати хвороби суглобів. Але користь бішофіту полягає не тільки в цьому.

Раніше бішофіт вважався рідкісним мінералом. Згодом були відкриті великі поклади з'єднання, що дозволяють добувати речовина з надр у величезних масштабах. Завдяки цьому, бішофіт використовують не тільки в медичних цілях, але і в господарських, в нафтопереробці, а також на деяких етапах будівництва.

Що це за мінерал

Бішофіт - діюча речовина однойменних препаратів у вигляді гелів, мазей і розчинів, являє собою світлі кристали, легко розчинні у воді, що відрізняються особливою гігроскопічністю. На повітрі бішофіт моментально поглинає вологу, а кристали перетворюються в краплі рідини.

Скупчення мінералу можуть мати вигляд шаруватих або зернистих покладів, розташованих на глибині близько 2,5 км. Добування мінералу відбувається шляхом вилуговування - пропускання через суху масу води з артезіанських глибин, яка вимиває Недрово відкладення і виносить їх на поверхню.

Головне що становить бішофіт з'єднання - хлоромагнієвого сіль, додаткові речовини - іони металів, мікро- і макроелементи, кожен з яких має певне значення для людського організму.

 • Магнію хлорид. Легкозасвоюваний джерело магнію - іона. Необхідного для протікання безлічі фізіологічних процесів: передачі нервових імпульсів, роботи нервової системи, гормонального і ферментативного синтезу, скорочувальної функції мускулатури, міцності кісткової тканини, усунення алергічних і запальних реакцій, кровотворення.
 • Магнію бромід. Джерело магнію і брому - регуляторів розумової діяльності, стабілізаторів процесів гальмування-збудження в мієлінових оболонках клітин головного мозку.
 • Кальцій хлористий. Додаткове джерело кальцію - стимулятора імунних відповідей, найважливішого електроліту людського організму, учасника м'язових скорочень.
 • Сульфат кальцію. З'єднання, необхідне для міцності кісткової тканини.
 • Калію хлорид. Джерело іонів калію, що стабілізують осмотичнийтиск в клітинах організмі, беруть участь у процесі скорочення серцевого мускулатури, і регулятора стану судинної стінки.
 • Натрію хлорид. Виконує функції розчинника для інших з'єднань.

Крім того, до його складу входять кремній, рубідій, літій, молібден, титан, які знаходяться в тканинах організму в малих кількостях, але виконують важливі функції в обміні речовин. А також:

 • бор - необхідний для переходу вітаміну D в активну форму, регулятор синтезу статевих гормонів і роботи нервової системи;
 • йод - найважливіший мінерал для нормального функціонування щитовидної залози, як наслідок - для оптимального перебігу всіх обмінних процесів в організмі;
 • мідь - важливий для кровотворення мікроелемент, який бере участь в синтезі ферментів;
  залізо - необхідна для синтезу гемоглобіну і процесів клітинного дихання.

Розсіл бішофіту - це водний концентрат всіх тих з'єднань, якими багатий чистий мінерал. Вченим вдалося виділити близько 70 біологічно активних сполук. Насиченість солями наділяє бішофіт корисними якостями, в 40 разів перевищують такі у солі з мертвого моря. Найбільш активним і відповідним для медичного застосування вважається препарат «Полтавський Бішофіт» через те, що його видобувають на найглибших і древніх покладах чистого мінералу.

як діє


Показання до застосування бішофіту виходять з фармакологічних властивостей сполук, що входять до складу мінералу. Для них властиві такі дії.

 • Протизапальну. Обумовлено здатністю магнієвих з'єднань пригнічувати вироблення медіаторів запалення, покращувати місцевий клітинний імунітет, активізувати споживання енергії клітинами. В результаті відновлюється обмін речовин в ураженій тканині, йде запалення, набряклість, гіперемія, хворобливі відчуття.
 • Імуностимулюючу. Мінерал бішофіт здатний активізувати функцію фагоцитарних клітин, стимулювати місцевий і системний імунітет. Додаткове надходження мінералів в організм через шкіру обумовлює нормалізацію функції кровотворення, яка включає синтез імунних клітин всіх типів. Магній також бере участь в процесі диференціювання лейкоцитів.
 • Гіполіпідемічна. Науковий факт - існує взаємозв'язок між дефіцитом магнію, підвищеним рівнем холестерину в крові і захворюваннями серцево-судинної системи. Відповідно при достатній кількості магнію в організмі ризик розвитку атеросклерозу знижується. Лікарі пояснюють це жовчогінну дію магнієвих солей, адже ліпопротеїди високої щільності, що знижують холестерин, надходять в кровотік саме з жовчних кислот. Також бішофіту присвоєна здатність нормалізувати периферичний кровообіг, лімфодренаж, усувати застійні явища.
 • Хондропротекторний. Бішофіт містить всі елементи, необхідні для нормального функціонування хрящової і кісткової тканини, для досягнення їх оптимальної щільності і забезпечення своєчасної регенерації. Всі захворювання опорно-рухового апарату часто вимагають надходження магнію із зовні.
 • Міопротекторное. Магній необхідний для нормального функціонування поперечно і гладкої мускулатури. Недостатня кількість іона в організмі провокує виникнення судинних і м'язових спазмів. Виникають мігрені, гіпертонус м'язів, судоми, яскраво виражена м'язова біль.
 • Регенеруючу. Бішофіт активізує процеси відновлення клітин епітеліальної тканини шкіри і слизових оболонок організму. Дослідження на тваринах було встановлено, що під дією бішофіту опікові рани заживають удвічі швидше, при цьому збільшується загальна тривалість життя пацієнта.

Основа терапевтичної дії мінералу лежить в чрезкожних проникненні високоактивних іонів магнію, які минуть печінковий бар'єр і разом з кров'ю розносяться по всьому організму, поряд з іншими іонами, що знаходяться в мінералі в менших кількостях. Це дозволяє усунути дефіцит мікро-, макроелементів, нормалізувати синтез ферментів, а значить, зупинити і запобігти патологічні процеси всередині людського організму.

що лікує

Відкриття лікувальних властивостей бішофіту відбулося випадково: працівники Штасфуртськоє соленосних відкладень помітили, що при попаданні солі на відкриту шкіру рук швидше загоюються дрібні травми, повністю йде біль в кистях. На родовищах бішофіту було зареєстровано масове лікування суглобових недуг, що, природно, зацікавило багатьох вчених. Множинні дослідження допомогли встановити точний склад і користь мінералу, після чого почалося активне його застосування в умовах санаторіїв, курортів, оздоровчих закладів.

На сьогоднішній день розчин бішофіту і сам мінерал знаходяться у вільному доступі, а перелік показань до його застосування включає безліч патологій.

 • Захворювання суглобів і кісток. Включають дистрофічні зміни в суглобах різної локалізації: артроз, коксартроз, остеохондроз. Ускладнення пошкоджень опорно-рухового апарату в результаті травм. Викривлення хребта, що супроводжуються болем: кіфоз, сколіоз, лордоз. Люмбалгія різного походження (проявляється иррадиирующей болем і відчуттям «мурашок» на поверхні шкіри). Захворювання суглобів інфекційної і запальної природи: артрит, поліартрит, ревматоїдний артрит. Також бішофіт допомагає усунути болі при хворобі Бехтерева, радикуліті, подагрі, ішіасі, шпорі п'яти, грижах хребта, невралгіях, міозитах.
 • Захворювання епітеліальної тканини. Розведений бішофіт застосовують для терапії стоматитів, гінгівітів, пародонтозу, периостита, а також ангіни.
 • Допомагає розчин і при шкірних хворобах: екземі, псоріазі, запальних, атопічних і идиопатических дерматитах. Протимікробні властивості бішофіту дозволяють позбутися від захворювань інфекційного та грибкового походження.
 • Порушення роботи нервової системи. Які проявляються підвищеною стомлюваністю, занепадом сил, безсонням. У перелік показань бішофіту входять неврози і неврастенії, депресія, схильність до стресів. Мінерал лікує корінцевий синдром (різкий біль, що виникає на тлі защемлення в хребті нервових корінців).
 • Патології серця і судин. Корисним вважається застосування бішофіту при порушеннях коронарного кровообігу, що призводять до ішемії серцевого м'яза. Препарати з бішофітом допомагають позбутися від варикозу вен, вегетосудинної дистонії, васкуліту, тромбозу, атеросклерозу.
 • Захворювання сечостатевої системи. Спровоковані психоневротическими розладами, гормональними збоями, запальними процесами. Сюди відносять простатит, вульвовагініт, полікістозні освіти на яєчниках. Надходження в організм достатньої кількості магнію допомагає усунути клімактеричний синдром.
 • Хвороби органів черевної порожнини. Бішофітом лікують атрофічний гастрит, а також панкреатит. Жовчогінні властивості дозволяють запобігти і усунути жовчні конкременти. Мінерал допомагає впоратися з симптомами інтоксикації. Протизапальні властивості доречні при пієлонефриті.
 • Бронхолегеневі патології. Інгаляції з бішофітом показані при туберкульозі, емфіземи легенів, обструктивної хвороби, бронхіальній астмі, а також для терапії бронхітів, трахеїти.

Прискорення поновлення і епітелізації епідермісу дозволяє застосовувати бішофіт в косметичних цілях, для:

 • схуднення;
 • скорочення зморшок;
 • боротьби з висипаннями;
 • усунення акне;
 • лікування целюліту;
 • зміцнення волосся.

Комплекс хімічних сполук у складі мінералу, після проникнення в шкіру, активізує природні процеси відновлення і омолодження. На тлі застосування бішофіту відзначають поліпшення лімфодренажу і вирівнювання структури підшкірно-жирової клітковини. Умивання з бішофітом значно покращує контури і колір обличчя.

Цікавим фактом є здатність бішофіту повністю усувати недуги п'ятирічної давності. Після семи років перебігу хвороби ефективність мінералу значно знижується і зводиться на «ні» після 12 років прогресування недуги.

Форми випуску та інструкція із застосування бішофіту

Застосування бішофіту в домашніх умовах може бути різноманітним, завдяки розвитку фармацевтичної індустрії. Цілюще розсіл, видобутий із земних надр, включають до складу гелів і мазей, засобів для догляду за тілом. Сам розчин використовують розведеним і концентрованим. Після додаткового очищення, отримують питної розчин, призначений для вживання всередину. Також засіб випускають у вигляді сухого мінералу, збагачують їм склад солей для ванн.

Способи застосування мінералу відрізняються, залежно від цілей лікування.

 • Ванни. Приймають для лікування суглобів, артрозу, захворювань серцево-судинної системи, гінекологічних і шкірних хвороб. Також ванни показані в косметичних цілях - для виведення зайвої рідини з організму, боротьби з целюлітом, для омолодження шкіри тіла. Пару столових ложок солі або два літри розсолу розводять на 100 л води. Температура повинна бути приємною для тіла від 35 до 39 ° С. Бішофітові ванни в домашніх умовах приймають протягом 15-30 хвилин, після чого бажано відразу прилягти. Користуватися бішофітом для схуднення можна протягом двох тижнів.
 • Місцеві ванночки. Використовують для усунення болю і запалення чіткої локалізації (в кисті, нозі, ліктях). Для цього 125 мл розчину розводять літром теплої води, занурюють хвору кінцівку на 15 хвилин.
 • Компреси. Ними доповнюють бальнеологічне лікування суглобів, косметичні ванни. Розсіл розводять водою, дотримуючись співвідношення 1: 1. Невелика кількість розчину наносять на попередньо розігрітий за допомогою лампи або грілки ділянку тіла, розтирають протягом трьох-п'яти хвилин. Після цього розчином змочують відріз марлі або бавовняної тканини, наносять на підготовлену ділянку тіла, обертають плівкою. Час впливу регулюють відповідно до власних відчуттів. При гарній переносимості і відсутності неприємних відчуттів робити компреси з бішофітом можна на ніч, використовувати нерозведений розсіл. Після зняття компресу ділянку тіла промивають водою або протирають вологою тканиною.
 • Ополаскування. Можна застосовувати для лікування стоматологічних проблем, ангіни і стоматиту. Також розчин застосовують для обробки слизових, уражених грибковими інфекціями. Для цього 10 мл розсолу розводять літром чистої води. Ополіскування проводять тричі за добу.
 • Інгаляції. Корисні при нежиті і будь-яких захворюваннях дихальної системи. Три столові ложки препарату розводять літром гарячої води. Проводять інгаляції тривалістю 15 хвилин, щодня, до повного одужання.
 • Шкірна мазь. Препарат в кількості 30 мл змішують зі 100 г розтопленого борсукового жиру. Наносять засіб кілька разів за добу на уражені ділянки шкіри.
 • Застосування гелю «Бішофіт». Лікування суглобів гелем «Бішофіт» вимагає кілька нанесень невеликої кількості засобу на уражену ділянку протягом доби. Гель втирають до вбирання протягом трьох-п'яти хвилин. Як косметичний засіб гель наносять на обличчя або ділянки локалізації целюліту один-два рази за добу.
 • Пероральне застосування. Від 2 до 5 мл питного бішофіту розводять склянкою води. Приймають всередину для оптимізації роботи травного тракту, як жовчогінний засіб і додаткове джерело магнію для організму.

Як правило, курс лікування триває два тижні. При наявності хронічних патологій, після узгодження з лікарем, курс можна продовжити до місяця.

Компреси і ванни роблять через день, для профілактики надлишку магнію в організмі.

застереження

Згідно відгуками лікарів, особливих протипоказань до застосування бішофіту немає. З обережністю і строго за погодженням з лікарем його можуть застосовувати люди, які страждають такими патологіями:

 • онкологічні хвороби;
 • явні порушення кровотворення;
 • алергія на мінеральні сполуки;
 • серцева недостатність;
 • сильні порушення роботи нервової системи;
 • ниркова, печінкова недостатність.

Забороняється перевищувати дозування і рекомендований курс лікування речовиною, оскільки передозування може призвести до розладів роботи м'язової мускулатури, явищам бромізму, йодизма.

Протипоказання бішофіту включають прояви бальнеологічної реакції. Її симптоми:

 • слабкість;
 • стомлюваність;
 • зниження артеріального тиску;
 • нудота;
 • запаморочення.

Якщо подібна симптоматика виникає після прийняття ванни з мінералом, варто відкласти лікування з його використанням. Фахівці санаторних закладів бальнеологічну реакцію відносять до природних побічних дій бішофіту і продовжують лікування, постійно спостерігаючи за пацієнтом, на випадок погіршення симптомів.

Користь бішофіту для організму неоціненна. При правильному і помірному вживанні мінералу можливо лікування безлічі недуг, зміцнення опорно-рухового апарату, поліпшення роботи нервової системи, продовження життя пацієнта. Речовина не має аналогів, адже зародження стародавнього океану стався близько мільярда років тому. Саме тому знання про склад і властивості солі постійно удосконалюються.