Полісорб для очищення організму: схеми прийому і свідчення

Під торговою назвою «Полісорб» насправді ховається порошок двоокису кремнію, більш відомий як харчова добавка-антизлежувач Е551. «Полісорб» не є відкриттям останніх років. Діюча речовина «полісорб» найчастіше можна зустріти в складі зубної пасти, порошкових харчових і нехарчових продуктів, які повинні залишатися пухкими. Як стверджує інструкція із застосування «полісорб», засіб не засвоюється організмом і служить лише хорошим адсорбентом.

Діоксид кремнію також відомий як «білий вугілля», оскільки і справді володіє дією, багато в чому схожим з активованим вугіллям. Тільки в якості «білого вугілля» його випускають в таблетках замість порошку. Застосування «полісорб» для очищення організму практично не обмежена протипоказаннями. Побічних дій у «полісорб» теж не так багато, оскільки препарат інертний для організму.

Не дивно, що відгуки лікарів з приводу «полісорб» частіше носять позитивний характер, ніж негативний, але тільки якщо пацієнти не захоплюватися адсорбентом. Потрібно також враховувати, що при всій своїй безпеці «Полісорб» є засобом симптоматичним - усуває тільки ознаки захворювання і здатним їх спотворити.

Форма випуску

Отже, двоокис кремнію входить до складу піску, кварцу, скла. А бачити її в основі «полісорб» або навіть миючого засобу нам як і раніше незвично. Проте думка використовувати кремній в якості основи «полісорб» прийшла вченим в голову, коли з'ясувалося, що постійне вживання очищеної або збагаченої кремнієм води знижує ймовірність хвороби Альцгеймера, нехай і незначно. Якщо у випадку з «білим вугіллям» діоксид кремнію пресують у вигляді таблеток (на відміну від активованого вугілля, їх дуже важко розкусити), то «Полісорб» являє собою порошок, який продається в упаковках по 3, 12 або 24 м

Принцип дії


До питання про те, як діє «Полісорб», можна сказати, що, будучи прийнятим в складі водного розчину, препарат вбирає (адсорбує) і пов'язує наявні в порожнині шлунка і / або кишечнику токсичні сполуки різної природи.

 • Отрути з їжі і напоїв. Якщо їжа виявилася несвіжої, там можуть міститися продукти розпаду тваринного і рослинного білка або окислення жирів, а також сполуки, спочатку потрапили туди завдяки «знахідкам» сучасного харчопрому. Наприклад, отруєння рибними консервами останнім часом все частіше відбуваються через присутність формальдегіду. А «шоколадна» начинка для кондитерських виробів нерідко набуває запах бензину, полежавши без охолодження всього пару днів. «Полісорб» можна лікувати і алкогольне отруєння, приймаючи засіб при похмільного синдрому. У той же час «Полісорб» при отруєнні сильно- або швидкодіючими отрутами мало вплине на їх симптоматику або прогноз по виживаності пацієнта.
 • Отрути, що виділяються збудниками. Найчастіше бактеріями, але властивістю синтезувати небезпечні для організму хазяїна речовини мають і глисти. У більшості випадків мова йде про звичайні продукти їх життєдіяльності, просто вони і чужорідні для організму людини і надають токсичну дію на нього. Крім того, подібні з'єднання дратують імунітет і провокують алергію.
 • Власні продукти розпаду. Тобто, що утворилися в самому організмі, а не надійшли ззовні. Подібне трапляється при метаболічних порушеннях, ниркової недостатності, захворюваннях печінки і селезінки.

Цікаво, що у «полісорб» яскравіше, ніж у активованого вугілля, виражені осмотичні властивості - здатність втягувати назад в порожнину кишечника з'єднання, які вже знаходяться з неї в крово- і лімфоток. Іншими словами, «Полісорб» може зв'язати і вивести все, що вже вирушило в кров або циркулює там з іншої причини. Тому відгуки про «Полісорб» при застосуванні його за призначенням часто навіть краще, ніж у його чорного і більш розсипчастого аналога.

показання

Великий білий флаконКак і випливає з принципу дії «полісорб», основні показання до застосування засоби стосуються, в першу чергу, отруєнь. «Полісорб» допомагає і при токсикозі на ранніх термінах вагітності, знімає симптоми при дерматиті неясною причини. Зокрема, «Полісорб» здатний знизити вираженість симптомів при:

 • алергії - в тому числі, що виявляється при інфекціях та інтоксикації, викликаної глистовими инвазиями;
 • ротавіруси - тобто «кишковому грипі», який супроводжується гострим розладом травлення і стільця, запаленням слизової кишечника, коліками і газами;
 • диспепсії - нудота і блювота, пронос, газах і інший «кишкової» симптоматиці;
 • дизентерії - незалежно від того, чим вона викликана (шигеллами або амебами);
 • гепатитах - вірусних ураженнях печінки, при яких «Полісорб» використовується в складі комплексної терапії;
 • панкреатиті - запалення підшлункової залози, викликане інфекцією або закупоркою проток органу жовчними каменями.

Підшлункова залоза синтезує не тільки інсулін, а й панкреатичний сік. Тому при панкреатиті не тільки може мати місце раптова закупорка і початок самопереваріванія органу, а й повне зникнення травного соку з дванадцятипалої кишки. Повноцінне перетравлення їжі кишечником стає неможливим, і «Полісорб» в такій ситуації сприяє зв'язуванню «неформатних» з'єднань.

Протипоказання і побічні ефекти

Небезпека «полісорб» теж пов'язана з описаної вище універсальністю кошти. Причини багатьох неприємних симптомів люди самі встановити не в змозі. А їх зникнення, нехай і тимчасове, додатково знижує бажання звернутися за лікарською допомогою. Тому навіть на тлі таких широких симптоматичних можливостей, «Полісорб» не ідеальний. Серед протипоказань до прийому «полісорб» значаться такі стану.

 • Затримка стільця (запор). Включаючи наявний на момент прийому кошти. Запор входить в список побічних ефектів «полісорб». А значить, застосування препарату при вже наявному відхиленні в роботі кишечника протипоказано.
 • Індивідуальна непереносимість. У вигляді алергії або гострих кишкових реакцій за умови, що вони не були причиною прийому «полісорб».
 • Виразка шлунка і кишечника. Особливо в період загострення або прориву. Основа «полісорб» нерастворима в воді - з її допомогою можна лише виготовити адсорбуючу суспензію (суспензія). А значить, «Полісорб» буде дратувати краю наявних ерозій так само сильно, як клітковина або харчові кислоти. А між тим виразкова хвороба часто стає причиною не тільки характерних болів, але і загального розлади травлення / стільця.
 • Відповідно, спокуса прийняти «Полісорб» в такі моменти дуже високий. З тієї ж причини «Полісорб» не рекомендований до прийому і в періоди «затишшя» виразки, а також при гастриті - попередньому ерозії запаленні стінок шлунка.
 • Вік до року. Оскільки причини кольок, розладів стільця і ​​газів в зазначений період можуть виявитися серйозними, та й радикально відрізнятися від таких у дорослих. «Полісорб» не призначений для новонароджених з їх поки стерильним травним трактом і особливостями раціону (одне грудне молоко або штучна суміш).
 • Випадки передозування «полісорб» докладно не вивчалися, оскільки препарат не взаємодіє з системою обміну речовин. Проте перевищення зазначених в інструкції до «Полісорб» доз або зловживання засобом можуть посилювати ознаки кишкового розладу замість їх ослаблення, провокувати метеоризм, коліки і запор. Через властивості «полісорб» механічно подразнювати стінки шлунка і кишечника, він не призначений і для профілактики будь-яких захворювань. «Полісорб» служить тільки для вбирання токсичних сполук, якщо такі є в кишечнику.


Потрібно пам'ятати, що «Полісорб» підсилює біохімічну активність деяких вітамінів групи В, зокрема, вітаміну В3 - нікотинової кислоти. «Полісорб» також робить більш помітним і дію симвастатину - одного з блокаторів холестерину, призначених для лікування атеросклерозу і його ускладнень.

Інструкція по застосуванню «полісорб»
Що стосується того, як правильно пити «Полісорб», то основна вимога тут лише одне - завжди попередньо розводити «Полісорб» водою і ніколи не приймати в сухому вигляді. Іншими словами, є порошок «полісорб» не можна - можна тільки пити його суспензію.

Дозування «полісорб» для різних вікових груп теж відрізняється.

 • Дітям від року до семи років. Разова доза «полісорб» в зазначеному віковому проміжку становить чайну ложку на склянку води, добова - не більше 200 мг сухої маси «полісорб» на кожен кілограм ваги тіла дитини.
 • Дітям старше семи років і дорослим. Разова доза «полісорб» для них становить столову ложку порошку «полісорб» на склянку води, добова - не більше 12 г препарату в сухому вигляді.

У будь-якому віці добову норму «полісорб» слід ділити на три-чотири прийоми однаковими порціями. Разову дозу «полісорб» потрібно розводити в теплій кип'яченій або фільтрованої воді, збовтувати і відразу ж випивати за годину до прийому їжі.

Серед повних аналогів «полісорб» значиться лише «білий вугілля». Але аналогічну дію надають: активоване вугілля, «Полифепан», «Ентеродез» і «Смекта». Так що вибрати ентеросорбент можна на свій смак. Однак краще це робити, попередньо порадившись з лікарем.

До питання про те, скільки приймати «Полісорб», можна сказати, що тривалість лікування їм індивідуальна і залежить від природи захворювання. Так, гострі кишкові отруєння та інфекції не вимагають прийому адсорбенту довше п'яти днів. Застосування «полісорб» для очищення організму від токсинів після глистової інвазії найчастіше вимагає 10-12 днів. Якщо ж «Полісорб» прописаний в складі комплексної терапії (при панкреатиті, гепатиті), його прийом може затягнутися аж до половини місяця.