Лікування аменореї як патології, і коли відсутність місячних - абсолютна норма

Аменорея - це відсутність менструальних виділень протягом півроку і більше. Може бути фізіологічної, наприклад, при виношуванні і грудному вигодовуванні, і патологічною. Аменорея - завжди ознака порушення функції яєчників і дисбалансу статевих гормонів. Крім безпліддя, аменорея чревата серйозними захворюваннями. Коли потрібно лікувати стан і як це можна зробити?

Лікування полікістозу яєчників: нюанси для тих, хто планує завагітніти

Сьогодні діагнозом «полікістоз» вже нікого не здивуєш - його ставлять кожній третій дівчині з безпліддям і кожної п'ятої здорової. Але часто ознаки захворювання натягнуті і діагностика не відповідає вимогам. Які симптоми полікістозу яєчників, як і коли його можна запідозрити? Чи є ефективне лікування і чи можна планувати вагітність з цим?

Лікування аднекситу без наслідків для репродуктивного здоров'я жінки: схеми і препарати

Болі внизу живота різної інтенсивності - одна з найчастіших проблем, з якою стикаються молоді дівчата. Можлива причина таких скарг - запалення придатків матки. Захворювання може протікати в малосимптомной формі, але наслідки нелеченого аднексита чреваті безпліддям, порушенням менструального циклу, утворенням поліпів в порожнині матки. Чому виникає запалення, які симптоми аднекситу і чи можна вилікуватися без наслідків для здоров'я?

Симптоми ендометріоїдних кісти яєчника: чим відрізняється від звичайної і особливості терапії

Ендометріоз - виключно жіноче захворювання, справжня причина якого досі не встановлена. Являє собою «розселення» ендометрія по всьому організму. Описано осередки навіть в головному мозку і очному яблуці. Але найчастіше страждають жіночі статеві органи і кишечник. При виникненні вогнищ в яєчниках виникають «шоколадні кісти». Чим небезпечна ендометріоїдна кіста яєчника і як вона може призвести до безпліддя?

Лікування кісти яєчника у жінок: чи завжди потрібно видаляти

Кіста - кулясте утворення, заповнене рідким або більш щільним вмістом. Може формуватися в будь-якому органі у внутрішньоутробному стані або внаслідок патологічних станів вже в дорослому житті. Кісти яєчників - одні з найнебезпечніших і непередбачуваних новоутворень малого таза. Які симптоми кісти яєчника, і що робити з такою пухлиною?

Антибіотики при циститі у жінок: список, дозування і схеми застосування

Запальний процес сечовивідних шляхів, зокрема, цистит є однією з поширених патологій серед пацієнтів будь-якого віку. Особливо схильні до нього особи жіночої статі, що пов'язано з їх анатомічними особливостями. На сьогоднішній день фармацевтичною промисловістю розроблені різні ліки від циститу у жінок, в тому числі і антибактеріальні засоби.

Лікування лейкоплакії шийки матки: як не допустити переродження в рак

Лейкоплакія шийки матки - це стан, при якому її епітелій набуває нехарактерний для цього місця властивість - ороговеваніе. У здорової жінки такого процесу в нормі схильні тільки клітини шкіри - вона злущується і так оновлюється. Аномальне властивість може з'являтися не тільки в клітинах плоского епітелію шийки матки, але і піхви, промежини, а також ротової порожнини. Небезпека лейкоплакии полягає в тому, що її наявність в кілька разів підвищує ймовірність розвитку в цьому місці раку. Як вчасно виявити недугу і не допустити злоякісного переродження?

Ознаки циститу у жінок, діагностика та схеми лікування

Цистит є запальний процес в стінці сечового міхура, який призводить до порушення процесу сечовиділення. Основними проявами даної патології є больові відчуття різного ступеня вираженості і порушення сечовипускання. Симптоми циститу у жінок часто призводять до їх соціальної дезадаптації, порушують працездатність, можуть негативно вплинути на особисте життя.

Лікування дисплазії шийки матки: основні принципи та ефективні препарати

Рак шийки матки займають друге місце серед усіх злоякісних пухлин у жінок по частоті серйозних ускладнень і причин смерті. Зараз відзначається збільшення в структурі захворюваності частки дівчат молодого віку - до 30 років. Дисплазія шийки матки - прикордонний стан між запаленням і раком.

Статевий герпес у жінок: звідки береться і наскільки небезпечний

Герпетична інфекція є однією з поширених серед всіх вірусних захворювань. Схильність до тій чи іншій формі багато в чому залежить від імунітету жінки. Статевий герпес - одна з різновидів, постійні рецидиви якого негативним чином позначатися на здоров'я жінки і її репродуктивної функції. Безпліддя, викидні і інфікування новонароджених - це далеко не повний перелік можливих ускладнень. Чи є ефективне лікування генітального герпесу у жінок?