Як приготувати журавлинний морс: жарознижуючий і протинабряковий напій

Журавлина є рослиною з наших широт, використовуваним як у вітчизняній кулінарії, так і в народній медицині. Здатність перемагати лихоманку і запалення за часів, коли антибіотиків не існувало, зробила журавлину настільки популярною, що хоча б один рецепт журавлинного морсу був під рукою у господині. А в даний час вже відомо, що лікувальні властивості журавлинного морсу майже повністю формує рекордна концентрація в ньому харчових кислот, включаючи рідкісні, на зразок бензойної.

Цілюща дія й застосування червоної щітки в народній медицині і фармакології

Родіола чотиричленна (родіола чотирьохчастинна, червона щітка, родіола холодна) - трав'яниста багаторічна рослина з багатим хімічним складом. Містить фітогормони, відрізняється сечогінну, протизапальну, антисептичну, адаптогенною, імуностимулюючу дію. Найчастіше застосовується в гінекології.

Ромашка лікарська: користь, застосування, цілющі властивості

Ромашка аптечна (ромашка лікарська, ромашка обдерта, романова трава, романів колір, купальница, румянок, румянка, сосонька, маткова трава) - найпопулярніше лікарська рослина з добре вивченим складом. Використовується як протизапальний, спазмолітичний, жовчогінний засіб для внутрішнього прийому і зовнішніх компресів, ванн. Може застосовуватися в дитячому віці, не токсичне, протипоказань не має.

Корисні властивості календули, особливості приготування і застосування

Календула лікарська (нігтики, сонцеворот, квітка мертвих, золотий колір, масляний колір, Крокіс) - однорічна трав'яниста рослина з вираженим антисептичним, протизапальним, жовчогінним, ранозагоювальну дію. Трава застосовується в гінекології, гастроентерології, неврології, кардіології, дерматології та косметології.

Корисні властивості алое, застосування в народній медицині

Алое деревоподібна (столітник, столітнє дерево) - вічнозелена теплолюбна рослина. У природних умовах в Україні не росте, широко культивується, як кімнатна. Використовується сік з свіжозібраних листя, що володіє бактерицидними і стимулюючими властивостями. Застосовується при запаленнях ЛОР-органів, шлунково-кишкового тракту, запаленнях статевої системи.

Цілюща дія й застосування борової матки в народній і традиційній медицині

Ортілія однобока (борова матка, борова трава, Боровінка, заяча сіль, бокоцветка, грушовнік, лісова груша, зімозеленка, винна трава) - багаторічна трав'яниста рослина лісової зони Північної півкулі. У народній і традиційній медицині застосовується для лікування жіночої статевої сфери, захворювань сечовивідних шляхів, простати і аденоми у чоловіків. Діє як гормональне, сечогінний, протизапальний засіб.

Корінь женьшеню: техніка збору, застосування, вплив на організм

Женьшень - рідкісна рослина з напівміфічними властивостями. У давнину вважалося, що його корінь повертає молодість. Сьогодні використовується як общетонізірущее, адаптогенний засіб при розумовому, фізичному виснаженні в період хвороби, активної праці.

Пижмо звичайне: ботанічні особливості і безпечне лікування

Пижмо звичайне (польова вибоїна, дика горобина, девятільнік, ялинка, сорокобратов, козулі папороть, приворотень, український мускус) - багаторічна токсичну рослина з характерним камфорним запахом. У народній і науковій медицині визначилися дві основні сфери її застосування - глистогінний і жовчогінний засіб. Рослина категорично заборонено при вагітності.

Тержинан: роль в гінекології і схеми лікування

Комбінований препарат «Тержинан» застосовується в лікуванні вагінозів та інших патологій піхви вже не один десяток років. Його ефективність і безпеку доведені в клінічних дослідженнях, численні відгуки свідчать про його добру переносимість. А про переваги препарату можна судити з інструкції по застосуванню «Тержинан».

Особливості застосування та лікувальні властивості барбарису звичайного

Барбарис звичайний (Берберіс, Кислянка, Горушка, Квасниця, мокріш, кислиця, кислий терен) - багаторічний листопадний чагарник. У народній медицині вважається цінним лікарською сировиною. Для виготовлення лікарських засобів використовують зрілі плоди, листя, кору і коріння рослини. Найчастіше застосовується як жовчогінний і кровоспинний засіб.

Застосування бішофіту для здоров'я, краси і спокою: проводимо процедури в домашніх умовах

Мінеральне з'єднання бішофіт - це випаровування стародавнього океану, відкласти і спресовані в надрах Землі. Офіційна дата його відкриття - 1877 рік. З тих пір наукові дослідження проводяться регулярно, але все цілющі можливості з'єднання не встановлені і по сей день. Інструкція по застосуванню бішофіту в медицині підкреслює його головна властивість - усувати хвороби суглобів. Але користь бішофіту полягає не тільки в цьому.

Ехінацея пурпурова: властивості, дію на організм, застосування

Ехінацея пурпурна - ефектне квітуча рослина, культивується в лікувальних і декоративних цілях. Поширена думка про імуномодулюючих і противірусних властивості. Застосовується всередину при застуді, запальних захворюваннях, при депресії. Зовнішні компреси стимулюють загоєння ран.

Поліоксидоній: застосування імуномодулятора в гінекології і не тільки

Під торговою назвою «Поліоксидоній» ховається запатентований в Україні зовсім недавно (в 1997 році) речовина бромід азоксімера. Йдеться про повністю синтетичному полімері, що володіє, як передбачається, вираженими властивостями імуномодулятора. В силу невеликого досвіду застосування препарату багато з його властивостей ще не вивчені. Тому інструкція із застосування «Поліоксидонія» поки досить коротка і рясніє пробілами.

Елеутерокок колючий - властивості і застосування «сибірського женьшеню»

Елеутерокок колючий (свободноягодник колючий, дикий перець, нетроннік, чортів кущ, сибірський женьшень) - невисокий гіллястий чагарник з малим регіоном поширення. Властивості часто порівнюють з женьшенем, надають стимулюючу і стимулюючу дію. Підвищує тиск, відновлює працездатність при перевтомі, нервовому і фізичному виснаженні.

Парацетамол: як застосовувати дітям і дорослим

«Парацетамол» є вивченим і давно використовуваним препаратом. Він відносяться до числа НПЗЗ - нестероїдних протизапальних засобів. Тобто, стоїть в одному ряду з «Аспірином», «Німесилом» і «Кетанова». Але оскільки його дія включає і знеболюючий ефект, в даний час він переведений в розряд анальгетиків - нарівні з «Анальгін». Відповідно, інструкція із застосування «парацетамолу» тепер теж містить вказівку на дане його властивість.