Як вивести плями крові з одягу і ліжка, ніж очистити м'які меблі і матрац

Сліди крові - одне з найскладніших забруднень. Червоні плями в разі некоректної чищення здатні назавжди зіпсувати улюблену річ, красива постільна білизна, спотворити диван. Саме тому важливо знати, як відіпрати кров з одягу правильно, безпечно і в залежності від типу тканини.

Забруднення біологічного походження в'їдаються в тканину, проникають глибоко в волокна, а кров серед них - явний лідер. До того ж залізо, що міститься в крові, є стійким натуральним барвником. І хоча зараз є багато засобів для виведення плям, якими добре відпирається свіжа кров, впоратися зі старими п'ятами їм не завжди під силу. У цій ситуації можна скористатися народними засобами, ефективність яких доведена часом.

Запам'ятовуємо правила

Щоб боротьба зі слідами крові закінчилася вашою перемогою, запам'ятайте чотири аксіоми. Вони актуальні і для одягу, і для забруднених предметів інтер'єру.

Діяти відразу. Побачили тільки що поставлене пляма крові на брюках, підодіяльнику або дивані? Швидко видаляйте! У міру висихання кривавих «плям» зменшуються шанси врятувати річ. В'їдаються кров не поспішає «відходити» навіть під впливом агресивних засобів для виведення плям.
Використовувати холодну воду. Навіть краще крижану. І ніяк інакше. Від гарячої води білок, що міститься в крові, згортається. Якщо кров і вдасться відтерти після впливу гарячої води, то залишиться жовтувата пляма, від якого практично неможливо позбутися.
Замочувати. Використовуйте домашні засоби для виведення плям і замочуйте забруднений одяг. Після замочування позбутися «плям» буде легше. Якщо замочування неможливо, як у випадку з предметами меблів, матрацом, килимовим покриттям, нанесіть чистячі засоби на «пляму» і дайте їм час «попрацювати», тільки потім приступайте до чищення.
Тестувати. Перш ніж перевіряти, чи здатне підручний засіб видалити плями крові з одягу або меблів, проведіть тест. Інакше можна назавжди зіпсувати річ або оббивку м'яких меблів. Хенд мейд засоби для виведення плям на одязі тестують з вивороту на шві. Якщо забруднений матрац або оббивка дивана, виберіть непомітне місце і проведіть пробу.
Вибираючи засіб, який здатний допомогти вам впоратися з проблемою, обов'язково враховуйте, з чого пошитий одяг або постільну білизну, ніж оббитий диван. Кожному матеріалу - свій засіб для виведення плям. Наприклад, м'які меблі врятує сода, а для замші - радять перекис.

 
Як відіпрати кров з одягу: кошти від свіжих плям

Як вивести плями крові з одягу? Все залежить від терміну давності забруднення. Зі свіжими слідами боротися легше. Перш ніж відіпрати свіжу кров, замийте пляма, а потім спробуйте змити його з одягу по максимуму. Слід намильте господарським милом. Можливо, цього буде достатньо. Якщо забруднення не відходить, на допомогу прийдуть кошти, які завжди під рукою: крохмаль, перекис і інші відомі господаркам «помічники».

сода

Особливості. Ідеальний варіант для щільних тканин. Спосіб підкуповує своєю простотою. Мінус - доведеться чекати. Крім того, содовий розчин дезінфікує речі. Він здатний прибрати сторонній запах.

діємо

Наберіть в ємність літр холодної води.
Розчиніть соду - дві столові ложки.
Замочіть в содової воді забруднену річ. Можна замочувати не всі виріб, а тільки ту частину, де виявилося кривава пляма.
Залиште на цілу ніч. Виперіть в пральній машинці з додаванням будь-якого магазинного засобу для виведення плям або ж прополощіть в мильній воді.

перекис

Особливості. Допомагає відмити кров з білого одягу. На темних футболках і штанях краще не використовувати. Дозволяє чистити без прання, що актуально, якщо на ярлику одягу є значок «не можна прати». Так можна прибрати пляма з вироби з замші. Цим способом можна почистити килим. Але тільки за умови, що він світлий.

діємо

Змочіть перекисом водню (3%) ватний диск.
Промокніть забруднену ділянку.
Через п'ять хвилин видаліть утворилася на місці обробки піну. Використовуйте для цього вологий ватний диск.
Повторюйте дії, поки не побачите, що тканину очищається.

крохмаль

Особливості. Крохмаль очищає дбайливо. Це - найкращий спосіб, якщо потрібно рятувати речі з делікатною тканини або ті, які не можна прати. Можна використовувати навіть для шовку.

діємо

Розведіть крохмаль до консистенції кашки.
Розподіліть по забрудненню.
Чекайте поки засохне, після - акуратно зчистити кашку. З нею відійде і кров.
Іноді після такого способу залишається ледь помітне жовтувата пляма. Огляньте річ на просвіт. Якщо пляма є - замийте його господарським милом.

аспірин

Особливості. Просто, економно і швидко, але за умови, що в домашній аптечці є таблетки. Метод - порятунок для вовняних речей.

діємо

Розчиніть таблетку аспірину в склянці холодної води.
Обробіть розчином місце забруднення.
Залиште на півгодини.
Прополощіть.
Потовчені таблетки аспірину можна додавати в машинку: п'ять на один цикл. Від плям не залишиться і сліду, за умови, що кров попередньо була ретельно замита проточною водою.

Якщо кров уже засохла

Якщо зауважити свіжа пляма не вдалося (або можливості своєчасно його видалити не було), господині доводиться думати, як відіпрати засохлу кров. У випадку зі старими забрудненнями передбачити результат практично неможливо. Є ймовірність, що доведеться комбінувати методи, шукати експериментаторські рішення і ... в кінцевому підсумку змиритися з бурими слідами. Але це - всього лише песимістичний прогноз, який далеко не завжди збувається.

Нашатирний спирт


Особливості. Видаляє в'їдаються забруднення. Метод дозволяє врятувати одяг з льону, бавовни. Допомагає прибрати кров з білих речей.

діємо

Приготуйте розчин, додаючи столову ложку нашатирю на кожен літр води.
Замочіть забруднений річ на півгодини - сорок хвилин.
Витягніть річ з розчину, виперіть.
Якщо кров на одязі з'явилася дуже давно, після замочування в нашатирному розчині обробіть забруднену ділянку бурою. Речовина розводять в пропорції одна чайна ложка на 200 мл води. Буру потрібно тримати на «плямах» близько півгодини.

сіль

Особливості. Універсальний спосіб: може застосовуватися для щільних і делікатних тканин. Якщо замочити в сольовому розчині білу сорочку, вона ще й відбілити.

діємо

Приготуйте сольовий розчин: на літр води - столова ложка солі.
Замочіть забруднений річ на ніч.
Прополощіть. Заперіть руками місця забруднення. Використовуйте для цього господарське мило.
У сольовий розчин можна додавати перекис, нашатир. Ці речовини посилять ефект.

гліцерин

Особливості. Гліцерин допоможе врятувати речі з щільного матеріалу. Він реанімує джинси, в які в'їлася кров. Результат можна побачити відразу: під впливом гліцерину бурі сліди зникають.

діємо

Підігрійте гліцерин. Для цього використовуйте водяну баню.
Змочіть вату в речовині. Обробіть забруднене місце.
Повторіть кілька разів: ви побачите, як засохла кров відходить.
Після гліцеринової обробки можуть залишатися жирні плями. Щоб прибрати їх з тканини, річ потрібно замочити в мильному розчині на десять хвилин, і тільки потім прати. Для приготування мильного розчину використовуйте миючий засіб для посуду: воно розчиняє жир.

Рятуємо простирадла

Якщо криваві плями «прикрашають» постільну білизну, можна застосовувати ті ж підручні «засоби для виведення плям», що і для очищення одягу. Але простіше застосувати методи з господарським милом і миючим засобом для посуду.

Холодна вода і господарське мило

Особливості. Дійте швидко: побачили пляма від місячних - замивати, інакше метод не спрацює.

діємо

Помістіть простирадло в крижану воду.
Через півгодини змініть воду. Почекайте стільки ж.
Заперіть зони, на яких була кров, господарським милом.
Після запирання можна замочити ліжко ще на 15 хвилин в мильному розчині.
Виперіть в машинці.

Миючий засіб для посуду

Особливості. Метод вимагає мінімум зусиль. Він дійсно допомагає позбутися від старих плям, але якщо сліди крові з'явилися на ліжку занадто давно, то доведеться закликати додаткових «помічників».

діємо

Нанесіть рідкий засіб для посуду на забруднення.
Забудьте про білизну на дві години.
Виперіть як звичайно.
Після прання перевірте наявність плям.
Для чищення постільної білизни також використовуйте сольовий і содовий розчин, перекис і нашатир. Інструкція та ж, що і для одягу. Перед тим як намагатися вивести старі плями крові в домашніх умовах, не забувайте перевіряти характеристики тканини, включаючи її колір.

Чистимо диван

Як би не хотілося спростити завдання, але вивести кров з дивана ще складніше, ніж у випадку з одягом або білизною. Адже оббивку можна випрати. Але все одно способи впоратися з такими плямами існують.

Універсальний мильний розчин

Особливості. Спосіб працює, якщо пляма з'явилася недавно. Він підходить для всіх оббивок, в тому числі, шкіряної.

діємо

Промокніть свіжа пляма крові паперовою серветкою.
Протріть місце забруднення холодною водою: від краю до центру.
Приготуйте мильний розчин (стружка 72% -ного мила плюс вода).
Обробіть їм плями.
Приберіть вологим ватним диском піну.
Якщо в будинку немає господарського мила, можна використовувати гель для миття посуду. Якщо забруднення з'явилося не тільки що, зробіть розчин концентрованим: один до двох.

Спосіб для матер'яної оббивки

Особливості. Одна таблетка аспірину допоможе відмити засохлу кров з дивана. Спосіб підходить тільки для текстильної оббивки.

діємо

Подрібніть одну таблетку аспірину.
Залийте порошок склянкою води.
Протріть розчином пляму.
Засохлу кров з дивана потрібно спочатку спробувати акуратно зчистити щіткою, а потім обробляти місце домашніми засобами для виведення плям. Крім аспірину, вивести засохлу кров з текстильної оббивки може сольовий розчин, аміак, засіб для посуду.

Спосіб для шкіряних меблів

Особливості. У цьому Лайфхак йдеться про пеню для гоління. Завдяки своєму делікатному дії, спосіб підходить для очищення натуральної шкіри. Якщо пляма свіже, його спочатку потрібно відмити його водою. Якщо старе - дуже акуратно потерти м'якою щіткою.

діємо

Нанесіть на пляму піну для гоління.
Залиште на 20 хвилин.
Видаліть вологим ватним диском.
Порятунком для білого шкіряного дивана стане нашатир. Пам'ятайте, що аміак сушить натуральну шкіру, тому після обробки місце змащують касторовою олією. Але не переборщіть: масла потрібно зовсім трохи.

Підходи до чищення матраца

Чим відмити кров з матраца? Можна використовувати содовий розчин, розведений аміак, засіб для посуду, аспірин. Одним словом, працюють ті ж способи, що і для одягу, дивана. Чи не мочіть сильно матрац, вибирайте підручний «плямовивідник» у вигляді пасти або піни.

Сіль проти свіжих «плям»

Особливості. Якщо відіпрати кров з матраца з першого разу не вийде, наносите сольовий розчин, поки забруднення не відійде. Не забувайте, що вода обов'язково повинна бути холодною.

діємо

Приготуйте сольовий розчин (на склянку рідини візьміть дві чайні ложки речовини).
Налийте розчин в пульверизатор і розпиліть на пляму.
Промокніть місце забруднення сухою чистою ганчіркою. Вона буде вбирати сольовий розчин і кров.
Якщо в будинку немає розпилювача, візьміть шматочок білої бавовняної тканини, змочіть її в розчині, промокніть місце забруднень. Не тріть, інакше пляма «розповзеться».

Крохмальна паста від старих потьоків

Особливості. Для старих забруднень рекомендується використовувати пастоподібні для виведення плям. Після процедури пропилесосьте матрац: так ви видаліть залишилися крупинки пасти.

діємо

Зробіть крохмале-сольову суміш (дві ложки до однієї відповідно).
Змішайте суміш з чвертю склянки перекису водню.
Нанесіть вийшло засіб на матрац.
Після висихання акуратно зітріть щіткою.

Господині придумали безліч способів, що дозволяють вивести застарілі плями крові з одягу, м'яких меблів, постільних речей. Є серед методів і досить дивні, але дієві. Наприклад, універсальним засобом для виведення плям можна вважати розпушувач м'яса. З порошку і води роблять кашку, а потім наносять на «примхливе» пляма на півгодини. Одяг потім перуть, а з матраца або крісла засохлу кашку просто зчищають.