Як видалити жуйку з одягу і відіпрати залишилися плями: свіжі і в'їдаються

До одягу прилипла жувальна гумка? Перша думка: доведеться йти в хімчистку! Всі знають, що від такого забруднення непросто позбутися. Чи не турбуйтеся завчасно: існують народні методи, які зроблять ваші речі чистими. Як прибрати жуйку з одягу за допомогою «бабусиних» способів? Все просто: на допомогу прийде холод, тепло і різні розчинники.

Жувальна гумка може «чекати» одяг де завгодно. Знаходяться любителі приклеїти її під стіл в кафе, на сидіння в трамваї, під поручень сходів. Побачивши, що жуйка прилипла до одягу, поспішіть її прибрати, адже від старих забруднень позбавлятися на порядок складніше. Але не намагайтеся відтерти жувальну гумку, якщо немає підручних засобів: так забруднення стане ще масштабніші. Прийдіть додому і спробуйте один з перевірених народних способів. Ви здивуєтеся, як швидко вдасться вирішити проблему.

«Холодні» методи

Отлепить жуйку від одягу, щоб не залишилося слідів, можна, коли вона затвердіє. Але не пускайте цей процес на самоплив: жувальна гумка здатна в'їдатися в волокна тканини настільки сильно, що прибрати її безслідно буде практично неможливо. Інша справа, якщо прискорити процес затвердіння за допомогою холоду. Після впливу низьких температур віддерти жуйку від одягу не важко. Існують спеціальні заморожують спреї, здатні полегшити завдання господині. Однак при відсутності таких коштів в хід йде морозилка і заморожена вода.

Морозильна камера в допомогу

Особливості. Найпопулярніший спосіб видалити жувальну гумку з улюбленої речі - помістити забруднений одяг в морозильну камеру. Низькі температури зроблять свою справу: частина жуйки відпаде, і відклеїти решту вже буде простіше.

Інструкція

 • Помістіть одяг в пакет.
 • Залиште в морозильнику на годину.
 • Дістаньте річ і наскрібши по замерзлій жуйку гострим предметом. Але дійте гранично акуратно: важливо не пошкодити тканину.

 
Такий спосіб допомагає швидко позбутися від гумки на невеликих видів продукції: наприклад, в камеру помістяться штани або футболка. Якщо ви помітили, що забруднилися, а поруч опинився холодильник, то дійте без зволікання: вже через годину забудете про цю прикрість.

Використовуйте кубик льоду

Особливості. Забезпечити вплив холоду на жуйку можна не тільки за допомогою морозильної камери. Для цього підійде і просто лід.

Інструкція

 • Потримайте крижаний кубик на прилип жуйки не менш хвилини.
 • Прибирайте, коли гумка застигне.
 • Потріть забруднення щіткою (потрібно використовувати ту, що має жорстку щетину).

Цей метод підійде для очищення верхнього одягу, яку в морозилку НЕ засунеш. Його можна випробувати на пальто (вовняних і драпових), дублянках. За допомогою замороженого кубика води можна прибрати гумку з шуби. «Крижана процедура» виручить, якщо забруднився хутро на куртці. До цього методу також звертаються, якщо немає можливості зняти з себе забруднений річ і заморозити її.

«Гарячі» методи

Високі температури здатні допомогти в боротьбі з прилип гумкою. Як видалити жуйку з одягу «гарячими» методами? Використовуйте окріп, праска, фен і все вийде.

Лийте окріп

Особливості. Позбутися від прилип гумки допоможе звичайний окріп. Метод простий, але щоб використовувати його, доведеться залучити помічника.
 
Інструкція

 • Закип'ятіть воду.
 • Одна людина має лити окріп на гумку, другий - намагатися відтерти її щіткою (можна брати звичайну зубну).

Якщо відтерти жуйку після впливу окропу не вдалося, можна «посилити» заходи. Прокип'ятіть одяг близько хвилини. Не виймаючи з води, спробуйте прибрати жуйку зі штанів за допомогою гострого предмета або щітки. По закінченню маніпуляцій виперіть річ в пралці. Метод кип'ятіння не підходить речей з яскравою синтетичної тканини: фарби можуть банально злиняти. Тепловий вплив не можна застосовувати, якщо одяг виконана з делікатною тканини або з вовни.

Утюжьте

Особливості. Прибрати прилиплу до речей гумку можна за допомогою праски. До цього методу господині звертаються, якщо потрібно вивести стару жуйку з одягу. Під впливом температури в'їлося речовина добре відстає.


Інструкція

 • Покладіть на гумку промокальний папір або невеликий відрізок натуральної тканини.
 • Пропрасуйте місце забруднення.
 • Утюжьте до тих пір, поки гумка не опиниться на папері або матерії. Але гладити потрібно тільки забруднену ділянку, інакше жуйка може «розповзтися» далі.

Якщо вірити відгуками господинь, то замість промокальним папери можна брати звичайну газету. На неї кладуть забруднену річ (щоб виявилася внизу) і пропрасовують забруднену ділянку зі зворотного боку. Деякі радять виставити режим «Шерсть», стверджуючи, що для такої маніпуляції він є оптимальним.

Сушіть феном

Особливості. Позбутися від гумки в домашніх умовах можна за допомогою звичайного фена. Під впливом гарячого повітря жуйка підсушиться, втратить свою клейкість і її будуть легко прибрати.
 
Інструкція

 • Включіть фен. Краще, надіти насадку-концентратор (якщо вона є).
 • Виставте режим гарячого повітря. Надсилайте його потік безпосередньо на забруднення.
 • Сушіть, поки жуйка не втратить свою еластичність.

Як прибрати жуйку з одягу без «температурних ігор»

Як відчистити жуйку від одягу, не використовуючи вплив температур? У хід йдуть різні розчинники, оцет і навіть арахісове масло. Вибираючи спосіб, обов'язково враховуйте, з якої тканини зроблена річ.

Оцет

Особливості. Як прибрати жуйку з джинсів без фену, окропу, морозилки? На допомогу прийде звичайний оцет.

Інструкція

 • Злегка підігрійте оцет (досить поставити на одну хвилину в мікрохвильовку).
 • Інтенсивно потріть місце забруднення зубною щіткою, змоченою в оцті.
 • Важливо, щоб оцет не встиг охолонути.
 • Виперіть звичайним способом.

Цей метод не підходить для делікатних тканин (шовку, атласу): після таких розтирань може залишитися дірка. Не варто терти оцтом і вельвет: можна пошкодити його ворс.

Бензин

Особливості. Якщо сильно прилипла жуйка, то видалити її повністю дуже складно. Після маніпуляцій, спрямованих на видалення, все одно залишаються липкі залишки. Спробуйте застосувати бензин, і забруднення зникне повністю.

Інструкція

 • Намочіть в бензині ганчірку.
 • Промокніть забруднену ділянку.
 • Виперіть річ.

Такий варіант підходить тільки для щільних тканин. На делікатних речах розчинники не застосовують, щоб не пошкодити.

Арахісове масло

Особливості. Щоб легко прибрати жуйку з тканини, потрібно домогтися втрати еластичності гумки. Досягти мети допоможе арахісове масло (можна взяти будь-яку рослинну).

Інструкція

 • Нанесіть масло на прилиплу жуйку.
 • Акуратно потріть.
 • Коли гумка втратить свою в'язкість, потрібно її прибрати.

Це метод хоч і ефективний, але вимагає акуратності. Масло потрібно наносити тільки на жуйку. При попаданні безпосередньо на тканину воно залишає жирні плями, з якими складно впоратися.

Ще 3 способи і «липкий» рада

Якщо до одягу прилипла жувальна гумка, то видалення липкого речовини - не єдина проблема, яку доведеться вирішити. Після того, як гумка відстане, господиню найчастіше чекає неприємний сюрприз - під в'язкою субстанцією ховається пляма.

Можна спробувати відіпрати жуйку за допомогою покупних засобів для виведення плям, проте вони не завжди справляються. Спробуйте перевірені часом народні методи. Ефективно видалити пляму від жуйки допоможуть три засоби.

 • Ацетон. Пляма швидко протирають цим розчинником, а потім річ ​​перуть. Якщо тримати ацетон довго, то можна отримати нове пляма - жирне, так що не перестарайтеся.
 • Безацетонная рідина для зняття лаку. Її застосовують, коли до ацетону звертатися небажано: наприклад, якщо потрібно вивести сліди від гумки з кольорової тканини.
 • Миючий засіб. На пляма виливають посудній миючий, річ замочують на півгодини, а потім перуть - від забруднення не залишається і сліду. Такий метод не можна застосовувати на денім - залишиться світла пляма.

Прибрати жувальну гумку з одягу, і потім відіпрати пляму непросто. Якщо ви побачили, що жуйка причепилася до вашого наряду, потрібно діяти блискавично, поки вона не в'їлася в волокна тканини. Коли під рукою є клейка стрічка (скотч, ізоляційна стрічка), прибрати гумку так, щоб вона не залишила про себе і натяку, можна відразу, як тільки вона приклеїлася. Потрібно відрізати шматок клейкої стрічки такого розміру, щоб він охопив всю жуйку. Цим шматком накривають гумку і різко смикають: жуйка повинна залишитися на стрічці, а одяг - стати чистою. Якщо з першого разу не вийшло прибрати всю гумку - повторіть маніпуляцію