Як вивести плями від червоного вина: бабусин досвід і шалений французьке рішення

Одне неакуратний рух - і улюблений наряд забруднений червоним вином. Знайоме? Від таких забруднень дуже важко позбутися. Але не поспішайте викидати забруднений річ, її можна реанімувати, якщо знати перевірені способи. Як відіпрати червоне вино з одягу? Існує маса народних методів, здатних здивувати результатом. Вибираючи, враховуйте особливості тканини. І тоді зіпсована річ стане чистою, і прослужить як мінімум до наступної вечірки.

Чому винні плями вважаються найскладнішими? Відповідь криється в хімічному складі алкогольного напою. Стійкість забруднення забезпечує пігмент антоціан. Після проникнення пігменту в структуру тканини, вивести його важко, а проникає він практично відразу.

На допомогу прийдуть речовини, здатні розчинити пігмент. Які саме? Ті, які легко знайти вдома, - сіль, перекис, лимонна кислота, оцет. Головна умова - знати, який спосіб можна застосовувати для очищення конкретного типу тканини, щоб остаточно не зіпсувати річ.

Відіпрати червоне вино: 2 основні етапи

Перекинули на себе келих вина? Негайно дійте! Інакше улюблена футболка або ошатні штани можуть назавжди залишитися з винними «плямами» і розлученнями. Потрібно, щоб вино не просочило тканинні волокна. Якщо це допустити, то боротьба за чистоту будуть тривалої і не завжди виграшною. Що потрібно зробити відразу?

Промокніть «пляму». Це можна зробити серветками або вбирає тканиною. Ви повинні постаратися: потрібно, щоб рідина максимально вбралася. Інакше винний пігмент проникне в структуру тканини, і тоді плями можуть оселитися назавжди.
Насипте сіль. Натрій запобігає проникненню пігментів в тканину. Сіль прибирає вологу, тому сипте не шкодуючи. Коли сіль стане мокрою, струсіть її. Пляма засипте нової сольовий порцією. Не соромтеся використовувати цей метод в громадських місцях. Насипана на забруднену ділянку сіль, хоч і не прибере пляма повністю відразу, проте вона «працює» на перспективу. Засипане пляма легко відіпрати.

Якщо ситуація з вином сталася в домашніх умовах, можна доповнити перші кроки застосуванням дієвого розчину. Його готують так: розводять столову ложку спирту в літрі води. Сюди ж додають невеликий шматок господарського мила. У такому розчині замочують забруднену річ не менше ніж на 20 хвилин. Розчин не дає шансів плям залишитися після прання.

Забруднилися, багато хто поспішає відмити червоне вино з одягу, але використовують гарячу воду. Не варто цього робити: висока температура неприйнятна для деяких різновидів вина. Після такого замивання «плями» можуть поміняти колір на темно-зелений або синій, а з ними впоратися ще важче.

Якщо червоне на білому: 3 варіанти


Відіпрати червоне вино з білого одягу непросто. На тканини часто залишаються розводи і сліди. Завдання ускладнюється тим, що не завжди є можливість діяти відразу: «клякса» засихає і, здається, що річ назавжди втратила свій вигляд. Протока вино на білу сорочку, не поспішайте впадати у відчай. Якщо знати деякі хитрощі, виграти боротьбу за чистоту буде легко. Видалити плями від червоного вина з білого одягу допоможе один з трьох способів.

  1. Перекис. Нанесіть перекис на забруднену ділянку. Акуратно потріть, залиште на десять хвилин. Виперіть одяг і здивуєтеся її чистоті: перекис «витягне» винний пігмент.
  2. Оцет. Залийте пляма оцтом, залиште на півгодини. Після прання біла тканина знову стане білою.
  3. Лимонна кислота. Приготуйте допоміжний розчин: на склянку води потрібно 2 г кислоти. Обробіть забруднену ділянку ватним тампоном, змоченим в розчині. Залиште на сім хвилин, промийте місце забруднення. Простий спосіб допоможе прибрати застаріле пляма з білих речей.

Якщо ви тільки пролили напій, можна вичавити на це ж місце сік лимона. Рідина потрібно зібрати з серветкою. Сік освітлить винний пігмент, не дасть йому глибоко вбратися.

Допомога для прінтована речей

Вивести засохлу пляму від червоного вина з одягу складніше, якщо тканина кольорова. Але навіть це - посильне завдання. Просто потрібно знати, яких помічників закликати.

  • Розчин марганцівки. Змочіть слабким розчином марганцівки пляма, залиште приблизно на п'ять хвилин. Виперіть річ звичайним способом. Відгуки господинь переконують, що перед пранням на забруднення, оброблене марганцівкою, потрібно нанести ще й розчин перекису: так ефект буде більше. Чайну ложку речовини необхідно попередньо розбавити у воді (беріть склянку рідини).
  • Гліцерин і жовток. Врятувати кольоровий одяг допоможе суміш гліцерину і сирого жовтка. Компоненти беруться в однаковому обсязі. Суміш наносять на пляму на дві години мінімум, потім річ ​​перуть. Метод добре застосовувати для старих плям.
  • Гідросульфат натрію і перекис. Нанесіть куплене в аптеці засіб на забруднення, почекайте п'ять хвилин, обробіть пляма невеликою кількістю перекису.

Щоб кольорова тканина зберегла свою яскравість, не використовуйте відбілювачі. Справитися з проблемою допоможуть магазинні засоби для виведення плям, проте потрібно підбирати ті, що не зіпсують принтовані речі.

Тип тканини - це важливо

У пошуках дієвого способу, як вивести плями від червоного вина, обов'язково враховуйте типові особливості тканини. Якщо проігнорувати характеристику - можна безнадійно зіпсувати річ.

  • Одяг з бавовни. Врятувати таку річ допоможе підігріте молоко. Їм потрібно просочити пляму і залишити на десять хвилин. Після цього одяг перуть.
  • Шерсть і шовк. Змішайте гліцерин і винний спирт в пропорції 1: 1. Обробіть забруднення розчином (для цього використовуйте ватний диск). Залиште на дві години. Перед пранням промокніть оброблене місце серветкою.
  • Денім. Джинси швидко вбирають вино. Через щільності деніму з винними плямами на ньому важко боротися, тому потрібно діяти негайно. Забруднення можна обробити сіллю, содою і навіть солодкої газованою водою. Як прибрати старе пляма від червоного вина з деніму? Змішайте миючий для посуду і перекис (1: 2) і обробіть забруднення.
  • Делікатна тканина, яку не можна прати. Позбутися від плями допоможе розчин нашатирного спирту, гліцерину, горілки (1: 1: 3). У ньому змочують ватний диск і акуратно обробляють пляма.

Щоб винна «клякса" не розповзлася по одязі, починайте обробляти її від країв і рухайтеся до центру. Відіпрати пляму від червоного вина можна в холодній воді, гаряча навпаки сприяє проникненню пігменту в волокна. Французи вважають, що червоне вино можна нейтралізувати ... білим. Якщо налити біле вино на пляму від червоного, то пігментація дійсно освітлиться, видалити забруднення буде легше. Однак цей метод актуальний тільки для свіжих плям і для щільних тканин (наприклад, деніму). Якщо впоратися за допомогою підручних засобів не вдається - віднесіть річ в хімчистку, однак якщо чітко дотримуватися інструкцій, то цього робити не доведеться.