Як вивести фарбу з джинсів: перша допомога та способи перехитрити засохлі плями

Сексуальні шорти, стильні куртки, кокетливі спідниці і просто зручні штани - денім як і раніше на піку популярності. Саме тому, що такий одяг постійно в ходу, її найчастіше бруднять. З звичайними забрудненнями впорається хороший пральний порошок. А як відіпрати фарбу з джинсів і не зіпсувати тканину? Все залежить від того, який саме фарбою забруднені річ і як давно це сталося. Але головне, що способи, ніж вивести засохлу фарбу з джинсового одягу і як видалити свіжа пляма, є.

Масляна, емульсійна, акрилова і навіть акварельний фарби - відпираються погано. Чому? У їх складі пігментні і зв'язуючі речовини. Перші відповідають за насичений колір, а другі - щільно закріплюють склад на поверхнях. Тому присівши на свіжопофарбовані лавку, ви ризикуєте не тільки чистотою джинсів: тканина настільки швидко і міцно зливається з барвником, що просто прилипає і від'єднатися від лавочки складно.

Обов'язкове прищепило: будь-які маніпуляції з виведення фарби проводите в щільних захисних гумових рукавичках, а при роботі з розчинниками надягайте респіратор або марлеву пов'язку. Це важливо, щоб уникнути опіків, алергічних реакцій, отруєння. Крім того, якщо не захистити шкіру рук, при змиванні фарба з одягу «перекочує» на нігті і подушечки пальців.

5 хвилин після НП: як відіпрати свіжу фарбу з джинсів

Як відчищати фарбу? Головне - швидко. Поки пляма не висохло, у вашому розпорядженні кілька простих способів чищення і високі шанси на хороший результат. Елементарно свіжу фарбу може перемогти навіть миючий для посуду. Як застосовувати цей та інші способи?

Миючий для посуду

 • Таз наповніть гарячою (але не окропом!) Водою.
 • Додайте в воду чотири столові ложки засобу для миття посуду (по ложці на літр).
 • Спінив воду.
 • Занурте в підготовлений розчин джинси.
 • Заперіть місце забруднення.
 • Залиште в воді на 10-15 хвилин.
 • Ще раз добре потріть місце забруднення (краю тканини одна об одну або жорсткої стороною кухонної губки).
 • Виперіть джинси, додавши плямовивідник для кольорових матеріалів.

Бензин

 • Перш ніж відтерти свіжу фарбу з джинсів бензином, не забудьте захистити руки рукавичками.
 • Під місце з плямою покладіть щільну паперову серветку або шматок білої бавовни.
 • Обережно обробіть забруднення марлевим тампоном, рясно змоченим в бензині.
 • Протріть ділянку бензином ще кілька разів, видаляючи залишки фарби.
 • Заперіть забруднення в теплій воді, використовуючи вспененное господарське мило.
 • Виперіть в барабані у відповідному режимі.

Очистити джинси від фарби, якщо пляма ще свіже, можна за допомогою соняшникової олії. Рясно нанесіть його на поверхню тканини, залиште на півтори години. Потім промокніть щільною серветкою надлишки масла і виперіть предмет гардероба.

Якщо плями в'їлися ...


Буває так, що немає можливості відразу приступити до прання. Або спочатку був обраний некоректний спосіб чистки. Тоді пляма засихає, і міцним шаром закріплюється в волокнах.

Видалити стару фарбу з джинсів в домашніх умовах можна за допомогою бензину-розчинника «Калоша». Останній - більш сучасну назву кошти «Калоша». Цей вид рідини для заправки запальничок названий на честь хіміка на прізвище калоші, який першим отримав полегшені фракції важких нафтопродуктів.
 
Ви знайдете засіб на полицях господарських, будівельних магазинів під індексом «Б-70». Це засіб також називають «Нефрас» або «нафтової розчинник». Продукт застосовують для розведення фарб, знежирення поверхонь, чищення тканин. Як вивести плями фарби з джинсів «калоші»?

На допомогу приходить «Калоша»

 • Одягніть рукавички.
 • Рясно нанесіть засіб за допомогою марлі на потрібну ділянку.
 • За допомогою щітки з щетиною середньої жорсткості поступово видаляйте фарбу.
 • При необхідності повторіть процедуру.
 • Очищайте тканину, трохи виходячи за видимі межі плями, щоб уникнути можливих розлучень.
 • Добре прополощіть очищену ділянку під краном.
 • Виперіть в потрібному режимі з активним порошком.

Способи залежно від виду фарби

Заходи, яких слід дотримуватись, залежать не тільки від давності плями, але і від виду фарби. Різні склади по-різному реагують на ті чи інші очисники. Наприклад, для акварелі не обов'язково задіяти потужні хімічні речовини. Пляма можна швидко очистити за допомогою звичайного господарського мила. Просто потріть мокру тканину бруском. А потім старою зубною щіткою або жорсткою губкою видаліть залишки небажаного кольору, і виперіть річ.

Це ж засіб здатний зняти свіжу масляну пляму: роблять теплий мильний розчин (30 г стружки на літр води) і десять хвилин вимочують в ньому забруднену ділянку. Потім пляма видаляють жорсткою мочалкою, при необхідності періодично знову намилюючи.

Однак господарське мило не здатне вивести вже засохлу масляну фарбу з джинсової тканини та інших видів фарбувальних речовин. Як вивести фарбу з джинсів, якщо вона на водоемульсійною основі, акрилову і ввібравши масляну?

Плямовивідник від водоемульсіонкі

 • Добре змочіть тканину.
 • Нанесіть на її поверхню плямовивідник для кольорових виробів.
 • Потрібно повністю покрити всі пляма і трохи вийти за його краю.
 • Витримайте 15 хвилин.
 • Після закінчення цього терміну прополощіть ділянку джинсів під краном.
 • Виперіть джинси в звичайному режимі в барабані.

Водоемульсіонку можна видалити також медичним спиртом. Забруднену ділянку попередньо змочують, а потім інтенсивно круговими рухами протирають мочалкою, змоченою в речовині. Подібним дією володіє ацетон. Однак перш ніж використовувати рідину для зняття лаку, випробуйте її дію на непомітному місці.

Скипидар від масляних плям

Обробіть ділянку тканини змоченою в скипидарі і складеної в кілька разів марлею.
Видаліть шар фарби, знову добре пройдіться по місцю забруднення.
Після цього заперіть під краном.
Виперіть в барабані з активним порошком у відповідному режимі.

 
Для видалення плям масляної плями ефективний уайт-спірит. За допомогою шматка цупкої тканини його наносять на поверхню джинсів і витримують 20 хвилин, потім труть місце забруднення щіткою і промивають в теплій мильній воді. Після видалення плями від масляної фарби на джинсових тканинах, особливо на чорних, можуть залишитися розводи. Позбутися від них дозволить нашатирний спирт. Змочіть їм марлевий тампон і обробіть проблемну ділянку.

Від акрилу - механічне чищення

Акрилову фарбу з одягу потрібно постаратися якомога швидше видалити щільною серветкою, намагаючись не розтирати речовина по тканині. А якщо фарба вже встигла засохнути - обережно зішкребти шар тупим ножем або пилкою для нігтів.

Також верхній засохлий шар такої фарби зручно відчищати щіткою для одягу. А додатково можна пройтися ізопропиловим спить (продається в магазинах хімреактивів або в спеціалізованих інтернет-магазинах). Завершальний етап - прання з використанням активного порошку.

Поради любителям світлого деніму

Чим можна відіпрати фарбу з джинсів, якщо вони зшиті зі світлої тканини? Одне з найбільш ефективних і безпечних засобів в даному випадку - біла косметична глина. З'єднайте по 20 г глини і товченої крейди. Додайте стільки ж «Калоші». На 20 хвилин залиште суміш на вологому забрудненій ділянці. Жорсткою губкою видаліть залишки, добре промийте під краном і виперіть білі джинси з відбілювачем.

І ще один рада з очищення: якщо з плямою не вдалося впоратися за один підхід, прибрати фарбу з джинсів допоможе гліцерин. Обробіть їм тканину і залиште на 10-12 годин. Очистіть розм'яклий наліт і виперіть джинси в машині.