Що робити і до чого розбивається дзеркало: прикмети, обряди і скептичний підхід

Чому така елементарна побутова ситуація, як розбилося дзеркало, здатна вивести людину з рівноваги? Тисячоліттями цей предмет обростав таємницями і міфами. Сьогодні, коли, завдяки телебаченню, популяризуються екстрасенсорика і езотерика, люди все більше схильні до впливу прикмет і забобонів. Але обіцяють чи осколки біду насправді, і як правильно з ними вчинити з точки зору магії і здорового глузду? Питання про те, що робити, якщо розбилося дзеркало, не втрачає своєї актуальності.

Вивчати своє відображення люди почали ще в 6000 році до н.е. Тоді дзеркалами служили оброблені поверхні круглих вулканічних каменів. Історія сучасних виробів починається з 1240 року, коли європейські склодуви освоїли процес виготовлення посудин зі скла. З плином часу різні народи стали приписувати дзеркалам незрозумілу магічну силу, здатну як нашкодити, так і допомогти людині.

До чого б'ється дзеркальна гладь: магічний погляд ...

Питання про те, що треба зробити з розбитим дзеркалом, хвилює нас у багато чому саме тому, що наші предки асоціювали цей предмет з містикою. З давніх-давен вважалося, що дзеркало - це межа між нашим світом і потойбічним. З його допомогою ворожили, викликали духів померлих.

Крім того, це потужний інструмент самопрограмування. Навіть сучасні психологи стверджують, що «працюючи» з власним відображенням, можна переконати себе в чому-небудь, налаштувати на певну життєву хвилю. Тож не дивно, що прикмети та обряди, пов'язані з дзеркалами, перекочували в наші дні. Особливо багато смислів люди вкладає в ситуації з розбився поверхнями.

Погані і хороші смисли

Існує повір'я, що розбите дзеркало віщує невдачу. Того, хто зазіхнув на цілісність настільки таємничої речі, будуть переслідувати біди протягом семи років. Така перспектива мало кому приємна, тому запит «що робити і до чого розбивається дзеркало» такий популярний в пошукових система інтернету. Сайти, присвячені магії, трактують неприємна подія з дзеркалом наступним чином:

 • якщо розбилося на роботі - це обіцяє неприємності в справах, конфлікти з колегами;
 • якщо розбилося маленьке дзеркало - людини чекають дрібні негаразди в сім'ї, сварки з родичами;
 • якщо розбилося у ванній - це провісник важких хвороб і смертей;
 • якщо розбилося в передпокої - може привести до неприємних і навіть небезпечним знайомствам;
 • якщо розбилося на безліч осколків - це обіцяє більшу кількість бід;
 • якщо дзеркало розбилося саме - ознака швидкої смерті або хвороби когось із родичів;
 • тріснуло на автомобілі - провісник швидкого ДТП;
 • впало і розбилося на вулиці - труднощі в досягненні поставлених цілей.


Цікаво, що люди вкладають в розбиті дзеркала і позитивні смисли. І в деяких випадках навіть рекомендується навмисно їх псувати. Ось кілька прикладів.

 • До одужання. За цією версією, дзеркало здатне «вбирати» біль і страждання людини при хворобі. Тому вважається, що потрібно розбити поверхню, що відбиває, в яку найчастіше виглядає хворий, і тоді хвороба піде.
 • До кращого життя. За цією ж логікою радять позбавлятися від старих дзеркал тим, у кого в житті все йде шкереберть. Так вдасться позбутися від усього негативу, який оселився в «дзеркальному сховище».
 • До удачі. Прибуток і позитивні зміни прийдуть в будинок, де дзеркало впало, але не розбилося.
 • До весілля. Якщо дзеркало розбилося, потрібно порахувати осколки. Непарна кількість - провісник швидкого весілля.

... і думка скептиків

Якщо відволіктися від містичних трактувань, то можна знайти цілком логічні пояснення всім жахам, які нагнітають навколо блискучою гладі. Більшість прийме беруть початок з давніх часів, відображають побут і звичаї людей. А саме слово «марновірство» перекладається як «порожня віра».

Так ось, скептики пропонують шукати коріння прийме про дзеркальних нещастях в Середньовіччі. Тоді дзеркала тільки почали відливати, коштували вони дуже дорого, а якість залишала бажати кращого. Такі предмети з'являлися тільки в знатних будинках. І так як прислуга не могла дбайливо поводитися з дорогої річчю, господарі придумали «страшилку» про біди і невдачі, які чекають того, хто розіб'є незвичайний предмет.

Що робити, якщо розбилося дзеркало: поради для тих, хто вірить у прикмети
Люди різні і у всіх свої погляди на життя. Але знати, як чинити з осколками, коли розбилося дзеркало, варто всім. Адже навіть у людини далекого від забобонів ситуація викликає негативні емоції. Головне - не впадайте в паніку. Якщо ви боїтеся дзеркальних невдач, поступайте таким чином.

 • Не дивитесь у уламки. Їх треба прикрити темною тканиною або зафарбувати аерозольною фарбою. І тільки після цього викидати.
 • Не чіпайте голим руками. З боку езотерики вважається, що дотики до осколків можуть принести ще більше лиха, ніж зоровий контакт. Щоб не торкатися руками, необхідно змести великі осколки віником. Віник потім винесете з приміщення і підкиньте три рази так, щоб він обов'язково торкався землі при падінні. Залишки осколкової пилу потрібно зібрати вологою ганчіркою і викинути все, не розгортаючи. Цікаво, що в деяких джерелах, радять нейтралізувати негатив, промивши оскільки під проточною водою, яка забирає з собою все погане.
 • Позбавтеся від осколків. Можна загорнути уламки в непросвечівающіе тканину, і кинути їх у річку. Ще один варіант - закопати в землю відбиває стороною вниз, де ніхто не ходить і не на власній ділянці.

Медіуми радять супроводжувати вищеописані ритуали змовами, молитвами. Що сказати, коли розбилося дзеркало? Під час прибирання осколків читається «Отче наш» і «Богородице Діво, радуйся». А, коли осколки викидають, кажуть: «Я розбив (a) не дзеркало, а біду свою. Я не осколки викидаю, а своє горе ». У разі, якщо дзеркало тріснуло, але не розбилося, слідують тим же інструкцій. 

викидаємо раритети

Іноді навіть цінителі раритетів задаються питанням, чи варто викидати старе дзеркало. Езотерики кажуть, що це просто необхідно зробити. Вважається, що старі дзеркала зберігають більше негативної енергії, ніж нові. По-перше, погане вони «ввібрали» від попередніх господарів. А по-друге, енергетики різних власників можу конфліктувати. Адже потертості, відколи, тріщини порушують відображають здатності, поступово руйнуючи енергетичне біополе людини. Ось декілька порад про те, як позбутися від дзеркала, що дістався у спадок.

 • Промити. Перш ніж викинути старе тріснуте дзеркало в сміттєвий контейнер, необхідно промити його проточною водою, окропити святою водою, перехрестити церковної свічкою або ж три рази посипати сіллю, заготовленої в Чистий четвер.
 • Викинути. Викидати старовинний предмет інтер'єру треба на убуваючому місяці. Винятки становлять розбиті дзеркала, від яких треба позбуватися той же час. Краще поодинці попрощатися з дзеркалом і не привертати до процесу рідних.
 • «Очистити» місце. Порожнє місце, що залишилося після старовинного предмета побуту, також обробляють сіллю, і палять тут свічки протягом тижня.

розбилося дзеркало

Нові та даровані дзеркала потрібно також «очищати». Ритуал проводиться в чотири етапи.

 • Промити під проточною водою або замочити у ванні на кілька днів.
 • Обсушити.
 • Обернути в щільну тканину.
 • Прибрати в шафу на пару тижнів.

Але як бути з дзеркалами, якими комплектуються, наприклад, сучасні шафи-купе? Такі в ванні точно не замочиш ... В цьому випадку процедура може бути полегшено: просто окропіте гладь святою водою.

Дарувати дзеркала - погана прикмета. Чому? А ось цей посил маги і екстрасенси детально не пояснюють ... Зате відповідь є у завзятих скептиків: поганим подарунком дзеркало вважається виключно тому, що може не підійти за розміром або не вписатися в інтер'єр.

Правила для тих, хто далекий від забобонів

Якщо людина не є шанувальником передач про екстрасенсів і абсолютно байдужий до прикмет, то, звичайно, тут процедура спрощується багаторазово. Всі поради в цьому випадку зводиться до дотримання елементарних правил безпеки. Цікаво, що техніка в деяких місцях дублює «містичну», але вже з іншою мотивацією.

 • Не складайте оскільки без захисту. Це небезпечно, оскільки висока ймовірність випадково поранитися. В цьому випадку краще використовувати матерчаті рукавички.
 • Складіть великі скла в тканину. Або оберніть газетою. Це важливо, оскільки звичайний сміттєвий пакет може просто порватися.
 • Пропилососьте. За відгуками, так найкраще вдається зібрати маленькі шматочки з важкодоступних місць.
 • Протріть підлогу. А ганчірку потім краще викинути, так як є ймовірність, що осколки не змиються.
 • Якщо в квартирі є діти і тварини, то їх треба забрати з місця події. Осколки можуть розлетітися на великі відстані, тому поки прибирання не буде закінчена, інших мешканців краще не підпускати до кімнати.

Варто пам'ятати, що не прикмети визначають події, а людина «підганяє» забобони під життєві ситуації. Ви самі приймаєте рішення, чи робити з невеликого ПП трагедію і, як правильно викинути розбите дзеркало. І в кожному випадку вибір буде вірним на 100%.