Як видалити поганий запах з пральної машини-автомат: бюджетні кошти та чому не можна забувати білизна в барабані

Побут сучасної господині немислимий без пральної машини. Агрегат виконує всю брудну роботу по приведенню білизни та одягу в належний вигляд. А у нас звільняється час і сили. Але що робити, якщо вірна помічниця раптом стала виділяти неприємні аромати? Як позбутися від запаху з пральної машинки-автомат? Виявляється, це можна зробити елементарними підручними засобами.

Першу пральну машинку винайшли не так давно - в 1908 році. За якихось 100 років агрегат так щільно увійшов в наше життя, що сьогодні ми і уявити не можемо, як раніше люди прали руками.

Звідки береться запах

Але ось біда: пралка початку пахнути гниллю сама і, більш того, речі теж мають неприємну амбре. Чому так смердить з пральної машини? Начебто все як і раніше: і режими не змінювалися, і порошок для прання той же, та й машинка ще не стара. Розберемося в причинах і з'ясуємо ситуацію, як усунути проблему і не допустити її появи надалі.

Що ми робимо не так: 13 помилок в догляді за пральки

Головна причина - мікроорганізми: стафілококи, кишкова паличка, плісняві гриби та інша гидота. Поява тухлого запаху з пральної машини свідчить, що десь всередині агрегату утворилися колонії шкідливих бактерій. Для їх розмноження потрібні тепло і волога, а пральна машина в цьому відношенні - ідеальне місце. Що ж ми робимо неправильно? Причини наступні.

 1. Закриваємо дверцята. Якщо не залишайте відкритими дверцята завантаження відкритим після закінчення прання, то волога всередині створює сприятливі умови для розвитку бактерій.
 2. Економимо електроенергію. Прання на низькотемпературних режимах не знищує мікроорганізми - для цього необхідно нагрівати воду мінімум до 90 ° C. Наші «улюблені» режими з температурою 30-40 ° C створюють найбільш комфортне середовище для росту колоній.
 3. Використовуємо низькоякісний порошок. Те ж стосується і ополіскувача. Засіб низької якості не розчиняється у воді повністю і частинки осідають на робочих елементах, барабані, фільтрах машинки. Цей наліт - живильне середовище для бактерій.
 4. Не дотримуємося дозування. Виробники не даремно вказують на упаковках режими дозування. Більше - не означає краще. Надлишки осідають на всьому, чого стосуються - на шлангах, барабані, ванні для завантаження миючих засобів, фільтрах. А ще вони не виполікуються повністю з білизни, роблячи його сірим і жорстким.
 5. Не перевіряємо кишені. Випадково попалися залишки їжі, цукерки, крихти, папірці і тому подібне сміття в процесі прання розмокає і осідає в фільтрах, шлангах і гумовій манжеті завантажувального люка.
 6. Жорстка вода. Різні солі, що містяться у воді з крана, осідають на нагрівальному елементі - Тене. І не тільки солі, але і органічні частки. Згодом нагар відколюється і накопичується на дні пристрою, де створює хороші умови для розростання колоній мікроорганізмів.
 7. Нерівно встановили машинку. Якщо прилад стоїть під нахилом, то частина води фізично не може злитися в каналізацію і залишається на дні, де і відбувається гниття.
 8. Не чистимо фільтр. При зливі води з машинки велике сміття і волосся затримуються фільтром. Залишки розкладаються і можуть бути причиною смороду.
 9. Не миємо ванночку для завантаження миючих засобів. І навіть не хочемо туди заглядати. Але в тому слизькі нальоті розмножується цвіль та інша гидота.
 10. Не витираємо барабан після прання. І всередині залишається вода. Яка потім згасає і смердить.
 11. Не миємо гумову манжету на люку завантаження. А там - місце скупчення всілякого сміття. Усередині манжети найчастіше розмножується чорна цвіль.
 12. Зберігаємо брудні речі в барабані. А бактерії на білизну між тим розмножуються і виділяють сморід.
 13. Ігноруємо установку кваліфікованим майстром. Є ймовірність, що зливний шланг неправильно приєднаний до каналізації. Перевірте: зливний отвір не повинно бути вище, ніж 50 см від підлоги, а сам шланг має бути скріплений у вигляді букви U, на зразок сифона під раковиною. А інакше - запах з барабана пральної машини забезпечений.


Ще можлива причина: проблеми з загальдомовий каналізацією. Якщо вона забита, то запах буде йти не тільки з пральної машини, але і з раковини, ванни, душової кабіни.

Слабкі місця

З перерахованих вище помилок експлуатації можна виділити основні місця в машині-автомат, де відбувається гниття:

 • лоток для завантаження миючих засобів;
 • канал, по якому проходять порошок або кондиціонер;
 • днище барабана, його стінки;
 • гумова манжета навколо завантажувального люка;
 • дно і внутрішні стінки;
 • фільтр зливного насоса;
 • фільтр подачі води;
 • зливний шланг;
 • нагрівальний елемент.

У більшості випадків проблема затхлого запаху з пральної машини вирішується чищенням цих елементів. Але іноді потрібна заміна деталей на нові. Наприклад, якщо в гофрованих стінках зливного шланга накопичилося багато бруду і цвілі, то вимити їх звідти практично неможливо. Сильно зарослу цвіллю або пошкоджену манжету також краще замінити.

Чистимо по частинах

Насамперед потрібно очистити ділянки, які можна дістати руками, і деталі, які відкручуються. Зверніть увагу на наступні місця.

 • Ванночка для завантаження порошку. Усередині лотка є клапан, звичайно він блакитного або синього кольору. Натискаємо на нього і, не відпускаючи, виймаємо деталь. Тепер потрібно видалити слиз зі стінок. Для цього лоток промийте під струменем води, нанесіть хлорсодержащий складу типу «Доместосу». Через годину-дві знову промийте проточною водою.
 • Манжета люка завантаження. Обережно відтягніть манжету. Ви побачите скільки сміття і цвілі залягла в її складках. За допомогою м'якої тканини витягніть весь вміст. Тепер потрібно знезаразити деталь: рясно змочіть ганчірку в білизні або оцті і протріть з усіх боків і всередині.
 • Фільтр зливного насоса. Зазвичай фільтр знаходиться на бічній або задній стінці машинки. Щоб його відкрутити доведеться докласти зусиль, особливо якщо його давно не відкривали. Знадобиться ганчірка або рушник і ємність з низькими краями. Може вилитися до напів-літра води. Всю бруд з фільтра змийте під проточною водою і закрутіть назад.
 • Фільтр подачі води. Знаходиться у вхідному отворі шланга подачі води. Не забудьте перекрити холодну воду! Викрутіть шланг із подачі і відразу побачите потрібну деталь. Промийте фільтр, вкрутіть назад, підключіть шланг і відкрийте вентиль подачі води.
 • Барабан. Внутрішні стінки барабана можна обробити хлорвмісних засобом для сантехніки або будь-яким з складів, описаних далі.

5 способів позбутися від запаху з пральної машінкі- автомат

Як позбутися від запаху сирості з пральної машини? Розрекламованих баночок для чищення пральних машин на прилавках предостатньо. Одне «але»: цінники найчастіше кусаються. При цьому магазинні очисники містять в складі кислоти, які є на кожній кухні. Так навіщо платити більше, якщо можна зробити засіб від запаху для пральної машини самостійно? І зовнішні, і внутрішні частини машинки можна почистити, використовуючи народні кошти.

оцтом

Особливості. Прибрати запах з пральної машинки здатний звичайний оцет. Він розчинить вапняні відкладення на Тене і, в тандемі з гарячою водою, знищить бактерії і цвіль. Не проводьте оцтову чистку частіше, ніж раз в шість місяців. Вплив кислоти може завдати шкоди гумових деталей машинки.
 
як діяти

 • Один стакан кислоти заливаємо в лоток замість порошку.
 • Виставляємо режим кип'ятіння, тобто температура повинна бути 90 ° C і вище.
 • Чекаємо, коли закінчиться етап «Прання».
 • Натискаємо кнопку «Пауза».
 • Ми залишаємо машинку «откісать» на одну-дві години.
 • Знову запускаємо машинку, процес повинен продовжитися з етапу «Полоскання».
 • Чекаємо закінчення програми.
 • Викручуємо фільтр зливного насоса і промиваємо, там можуть застрягти шматки відколовся нагару.
 • Запускаємо найдовший режим додаткового полоскання.

А ще оцет можна використовувати замість ополіскувача. У відділення для кондиціонера потрібно залити три-чотири столові ложки кислоти. Заміна буде додатковою перешкодою появи гнильного запаху. Можна використовувати яблучний оцет, тоді білизна матиме приємний аромат.

лимонною кислотою

Особливості. Усунути неприємний запах в пральній машині під силу і лимонній кислоті, яка теж напевно знайдеться на кухні. Таку чистку можна проводити частіше ніж один раз на чотири місяці.

як діяти

 • 100 г лимонної кислоти засипаємо в лоток замість порошку.
 • Запускаємо програму «кип'ятіння» або іншу з максимальним нагрівом води.
 • Чекаємо закінчення етапу «прання».
 • Включаємо додаткове полоскання.
 • Витираємо барабан і манжету сухою ганчіркою.
 • Дверцята не закриваємо.

 
Якщо перете багато і кожен день, то можна з профілактичними цілями проводити процедуру раз на місяць-два. Але тоді використовувати не 100 г кислоти, а дві столові ложки, не більше.

харчовою содою

Особливості. Спосіб допоможе видалити цвіль навіть всередині приладу. Сода добре справляється з грибковим нальотом. Якщо проблема в наявності чорної цвілі на деталях, то це відповідний рецепт.

як діяти

 • Змішуємо по склянці бікарбонату натрію і теплої води.
 • Обробляємо розчином уражені деталі: манжету, лоток.
 • Насипаємо в лоток замість порошку ще склянку соди.
 • Запускаємо режим кип'ятіння.
 • Запускаємо додатково режим полоскання.

Соду можна замінити мідним купоросом. Для цього розводять 30 г в літрі води і обробляють доступні деталі. Залишки можна вилити в барабан і запустити прання з режимом 90 ° C.

хлором

Особливості. Хлорсодержащие склади якнайкраще видаляють запах з пральної машинки автомат, завдяки знезаражувальним властивостям. Використовуйте будь-який засіб для сантехніки на основі речовини, наприклад, білизну.

як діяти

 • У відсік для порошку заливаємо 100 мл засобу.
 • Запускаємо програму «кип'ятіння».
 • Чекаємо закінчення прання.
 • Запускаємо полоскання.
 • Протираємо манжету і барабан сухою ганчіркою.
 • Ми залишаємо дверцята відкритими.

За відгуками господинь, така чистка супроводжується сильним запахом. А пари хлору небезпечні для здоров'я. Тому подбайте заздалегідь про провітрюванні приміщення. А якщо ви алергік, то краще відмовтеся від застосування агресивного способу в домашніх умовах.

Таблетками для посудомийок

Особливості. Таблетки для посудомийок - ще один дієвий спосіб. Сучасні засоби легко відчищають з посуду жир і наліт, дезінфікують, прибирають запахи. А значить впораються з цими ж проблемами і в «пралка».

як діяти

 • Кладемо в барабан п'ять-шість таблеток.
 • Запускаємо високотемпературний режим.
 • Слідом - полоскання.
 • Витираємо насухо доступні деталі.

Такий метод підійде для несильних забруднень або для щомісячної профілактики утворення накипу.

Легше запобігти: профілактичні заходи

Поява мерзенного амбре легше запобігти, ніж від нього позбавлятися. Тим більше що всі рекомендації легко здійснимі:

 • промивайте лоток для порошку раз в тиждень;
 • не закривайте його дверцята завантаження білизни;
 • не перевищуйте дозування порошку і кондиціонера;
 • не скупіться на якісні порошки;
 • промивайте гумку люка щотижня;
 • протирайте барабан сухою ганчіркою після кожного використання машинки;
 • промивайте фільтр зливного насоса щомісяця;
 • щотижня запускайте прання вхолосту на температурі понад 90 ° C;
 • не зберігайте в «пралка» брудні речі;
 • прибирайте все з кишень.

Якщо після всіх маніпуляцій питання про те, як видалити запах з пральної машини-автомат ще актуальний, вихід один - викликати кваліфікованого майстра додому або звернутися в сервісний центр. Досвідчений ремонтник зможе достовірно визначити звідки виходить сморід і, якщо потрібно, замінить деталі на нові.