Як почистити праска від накипу: способи для обробки внутрішніх деталей і парових отворів на підошві

Праска регулярно потребує чищення: в порожнині і в отворах на підошві утворюються відкладення накипу, які можуть відбитися на одязі і порушують функцію пароочісткі. І якщо зовні прилад можна елементарно обробити навіть мильним розчином і вимити бруд з поглиблень за допомогою ватних паличок, то над тим, як очистити праска від накипу всередині в домашніх умовах доводиться ламати голову.

Сучасний парова праска періодично «радує» накипом усередині і в проходах зовні. Чому це відбувається? Накип - осад солей, які виділяються з жорсткою води при сильному нагріванні.

Осад накопичується на нагрівальних елементах, твердне і в кінцевому підсумку заважає нормальній роботі чайників, прасок та пральних машин. І хоча виробники радять заправляти праска спеціальної пом'якшеній рідиною, в побуті ця рекомендація часто ігнорується. В результаті від водопровідної води з'являється наліт: вапняні частки забивають камеру парогенератора, водяні і парові форсунки, водяну магістраль, налипають на ТЕН і навіть виходять назовні, забиваючи отвори на підошві праски.
 
Накип всередині праски особливо «підступна» - сіро-руді частинки «вистрілюють» з отворів для пари в самий невідповідний момент. Наприклад, коли ви вирішили погладити світлу блузку перед відповідальним подією.

Тому під час прасування завжди потрібно тримати під рукою відріз чистої білої тканини. Приступаючи до процесу, спочатку пройдіться праскою по матерії, спробуйте отпарить клапоть. І тільки після успішного тесту приступайте до складкам на одязі. Адже навіть ідеально чиста підошва приладу не гарантує, що «сюрпризів» немає всередині.

Як очистити праску від накипу: професійні рішення


Як почистити праска від накипу? Вирішити проблему внутрішніх забруднень можна, взявши на озброєння спеціальні магазинні засоби для очищення праски від накипу, а для зовнішньої обробки підійдуть і препарати від пригорілого нальоту. Крім цього, ефективні очисники легко приготувати самостійно з підручних інгредієнтів.

Професійні засоби по догляду за електричним помічником випускаються у вигляді твердих стрижнів або рідких миючих емульсій. Перші підійдуть для зовнішньої обробки, а другі - для чищення накипу всередині.

 • Чарівний олівець. Ефективний засіб з розряду «дешево і сердито». Чистка праски стрижнем від накипу має один мінус - сильний запах нашатирю, тому після закінчення процедури доведеться провітрити приміщення. Інструкція по застосуванню: нагрійте прилад до максимуму, вимкніть живлення і пройдіться по підошві олівцем, приділяючи особливу увагу отворів для пари. Через пару хвилин, коли засіб роз'їсть забруднення, пропрасуйте будь-яку бавовняну ганчірку. Весь нагар повинен залишитися на тканині. Додатково протріть отвори. Досить застосувати стрижень одноразово. Одного олівця вистачає на кілька чисток.
 • Час «антинакипін». Кислоти, що входять до складу засобу, нейтралізують солі або вже сформувалася накип. Інструкція по застосуванню: взяти дві столові ложки «антинакипін», розвести в склянці води, залити розчин в ємність для води в прасці. Нагріти прилад до максимуму, вимкнути і залишити на півгодини. Потім знову включити прилад і натиснути кнопку для відпарювання кілька разів. Після процедури промити ємність, щоб видалити залишки хімії.

У приладах для прасування нового покоління існує функція автоматичного очищення, яка допомагає зняти накип з праски і всередині, і зовні. Необхідно наповнити прилад водою, нагріти і почекати поки він сам відключиться. Після цього знову нагріти праску до самоотключения. Натиснути на спеціальну кнопку очищення. Вся накип вийде назовні разом з парою.

Наліт всередині: одна інструкція і 3 засоби

Якщо ви шукаєте, ніж обробити праска від накипу, але спеціальних препаратів під рукою немає - скористайтеся перевіреними рецептами з народних. Від внутрішніх забруднень позбавляються, в основному, трьома засобами. Можна почистити праска від накипу всередині лимонною кислотою, газованою водою або оцтом. Розчини готуються так:

 • лимонна кислота - дві столові ложки на склянку води;
 • оцет - стакан 9% -ного продукту на літр води;
 • газована вода - не вимагає інших компонентів, заливається в резервуар до верху.

Ці продукти мають властивість розщеплювати сольові і вапняні відкладення. Так можна чистити не тільки праски, але і пральні машини, чайники. Інструкція по застосуванню для всіх трьох речовин єдина і складається з шести дій.

 • Залийте рідину в резервуар побутового приладу і нагрійте до максимуму.
 • Висмикніть вилку з розетки.
 • Потрясіть прилад.
 • Натисніть на кнопку пара кілька разів, попередньо підклавши під прилад бавовняну тканину.
 • Після повного охолодження злийте залишки рідини.
 • Увімкніть праску і повторіть попередні кроки ще кілька разів до повного очищення.

Якщо чистка проводилася з оцтом або лимонкою, після процедури обов'язково помийте прилад, прокип'ятивши в ньому дистильовану воду. Потім вологою м'якою серветкою протріть підошву, приділяючи увагу отворів. Приступайте до прасування, лише переконавшись, що пластівці накипу повністю вийшли.

Наліт зовні: чим обробити отвори

Очистити отвори в прасці від накипу можна перерахованими вище засобами. Робиться це за допомогою ватної палички або сірники з ватою. Просто змочіть пристосування в обраній рідини і акуратно обробіть парові отвори. За таким же принципом можна задіяти і нашатирний спирт. Але є й інші методи. Вони підійдуть, якщо парові проходи сильно забилися, а вапняний наліт розповзся по підошві.

перекис

 • Змочіть в перекису водню ватний диск і потріть підошву холодного праски.
 • Поглиблення зволожуйте особливо ретельно.
 • Протирайте до тих пір, поки сліди нагару не зникнуть.
 • Нагрійте праску і пройдіться по непотрібному відрізу тканини.
 • Після охолодження, помийте підошву мильним розчином.
 • Пройдіться вологою, а потім сухою ганчіркою.

Пігулка гидроперита

 • Максимально нагрійте праску.
 • Пройдіться по отворах таблеткою гідропериту, зафіксувавши її пінцетом. Дійте обережно, щоб не обпектися.
 • При необхідності повторіть.
 • Після охолодження, помийте підошву мильним розчином.
 • Пройдіться вологою, а потім сухою ганчіркою.

Зубна паста

 • За допомогою м'якої щітки або ватної палички змастіть зубною пастою отвори на підошві праски.
 • Увімкніть прилад, максимально нагрійте і пропрасуйте бавовняну тканину.
 • Після охолодження, помийте підошву мильним розчином.
 • Пройдіться вологою, а потім сухою ганчіркою.

Не намагайтеся зняти накип з праски, зскрібаючи її зовні ножем або іншим гострим предметом. Не тріть поверхню металевими мочалками і абразивними засобами. Агресивні методи зіпсують металеве або тефлонове покриття і негативно позначаться на працездатності техніки.

Догляд за парогенератором

В арсеналі сучасної господині, крім праски, є таке багатофункціональне диво-пристрій, як парогенератор. Прилад допомагає швидко позбутися від складок на одязі, не знімаючи з вішалки, обробляє гарячим повітрям штори, килими, дивани і теж потребує чищення від накипу. При відсутності спеціальних засобів також можна обійтися домашніми.

 • Лимонна кислота. Розлучається у воді з розрахунку дві столові ложки на літр, і заливається в резервуар парогенератора. Прилад почне працювати, а подкисленная вода «випаровується» на непотрібну тканину.
 • Оцет. Необхідно заповнити чверть ємності парогенератора продуктом (розводити з водою не потрібно), і включити прилад. Обробляйте непотрібну тканину паром, поки весь оцет не зникне з резервуара.

Якщо парогенератор помповий, тобто пар подається під тиском, краще не займатися самодіяльністю, а віднести в сервісний центр для прочищення.

заходи профілактики

Будь-яку хворобу легше попередити, ніж лікувати. Щоб якомога довше не замислюватися про те, чим видалити накип у колбі праски, рекомендується дотримуватися нехитрих правил експлуатації. Основних всього два.

 • Регулярний догляд. Після кожної прасування протирайте підошву праски м'якою тканиною без ворсу і прибирайте прилад на зберігання в шафу. При перших же ознаках освіти накипу вживайте заходів.
 • Правильна вода. Користуйтеся дистильованої, кип'яченою, відфільтрованої, талої або дощовою водою. Ідеальним варіантом буде спеціальна вода для прасування, яка продається в магазинах побутової хімії.

До речі, сучасні виробники вже придумали, як чистити парова праска від накипу взагалі без зусиль. Так, за відгуками, варто звернути увагу на моделі, оснащені фільтрами - контейнерами для накипу. Функція є в лінійках техніки «Філіпс», «Тефаль». В таких приладах, щоб іржа автоматично збирається в спеціальному відсіку, який легко витягти і помити в міру забруднення.